PTE-ÁOK vélemények?

Figyelt kérdés
Legfőképpen a SOTE-ÁOK és PTE-ÁOK között vacilálok, hogy melyik egyetemre jelentkezzek. Örülnék, ha mindkettőről tudnátok véleményeket mondtani, a tanárokról, felszereltségről, vizsgákról, hangulatról,koleszról...tehát ugy teljes egészében mindenről. Illetve érdekelne hogy melyik egyetemre hány ponttal lehetett bekerülni az elmúlt években.

2014. júl. 18. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván nem nagyon fogsz olyan embert találni, akinek van összehasonlítási alapja. Az orvosi egyetemek között meg úgyis szokás szidni a másikat mint a bokrot. Én a Sotéra járok és most legjobb tudásom alapján megpróbálok neked valami képet adni.


A Sotén kiváló a közösségi élet. Kezdődik egy fergeteges gólyatáborral, ahol megismered a társaidat, akikkel majd tűzön-vízen át támogatjátok egymást, aztán meg jobbnál jobb bulik vannak rogyásig. Cserébe viszont a tanárok rendesen meghajtanak majd és néha látszólag indokolatlan kegyetlenségeket fognak elkövetni, persze csak a te érdekedben. A klinikák kapnak pénzt rendesen, de az elméleti intézetek kicsit változó felszereltséggel oktatják a dolgokat, amikre talán soha nem lesz szükséged.


Kollégiumból 4 darab van. Van egy szakkollégium, ahol elvárás a legalább 4-es átlag, cserébe nagyon jók a körülmények, van 2 szobánként WC és konyha meg amit csak akarsz. Ezen kívül van egy elég jó kolesz és 2 régi szocreál, ahol gyakran huzamosabb ideig nem javítanak meg dolgokat, de ezek is bőven élhető helyek. Összességében nem bántam meg, hogy ide jöttem.


Pécsről viszont nem tudok sok mindent mondani. Az biztos, hogy jól kézilabdáznak és a pomponlányaik is elég ügyesek.

2014. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én POTE-s vagyok, és a koleszokat leszámítva kb. ugyanazokat tudnám írni, mint előző. Én nagyon szeretek idejárni, igaz, nálam a szempont az volt, hogy pécsiként itthon akartam maradni, mikor helyet jelöltem.

Mind a négy magyar orvosi nemzetközileg elismert diplomát ad, mindegyiken képeznek külföldieket is. Az oktatás mindegyiken színvonalas, vannak tárgyak, amik itt, vannak, amik amott nehezebbek.

Szerintem inkább a városok alapján döntsd el, melyik város tetzsik jobban, hol laknál szívesebben? Ha pörgős nagyvárosi életre vágysz, Budapest, ha kevésbé nyüzsis, vidékiesebb városi létre, akkor Pécs. Természetesen itt is tud mit kezdeni magával egy szórakozni vágyó egyetemista, de annyi lehetőség nincs, mint Budapesten. Szóval inkább azt döntsd el, melyik város a szimpatikusabb, mert mindkét egyetem jó.

2014. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és kérdeztél pontokat. Most, hogy két emelt van, az annál korábbi pontok nem relevánsak már annyira, tavaly SOTE 423, POTE 383 volt.

Semmi meglepő nincs rajta, hiszen Budapestre több ember jelentkezik lényegesen, Pécset inkább az adott régióban lakók. A ponthatár azonban nem a két egyetem oktatási színvonala közti különbségről szól, hanem a jelentkezők számáról és teljesítményéről. A POTE-n is keményen kiszórják azokat, akik nem megfelelő teljesítményűek.

2014. júl. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!