Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másoknak is ilyen pánikolós...

Másoknak is ilyen pánikolós volt az egyetem elkezdése?

Figyelt kérdés
Idén felvettek ELTE BTK-ra és hétfőn már kezdem is. Felvettem az órákat és nézegetem így az összeállított órarendemet és teljesen úgy érzem, hogy ez valahogy nem oké. Túlságosan is szép, hogy igaz legyen egy nap 2-3 órám van (oké, másfél órásak, de akkor is). Pedig meg van az elég kreditem, de valahogy akkor sem tudok megnyugodni. Félek, hogy valamit úgy rendesen elk*rtam. A felsőbb évesek nyugtatnak, de valahogy legszívesebben sírva (mint valami nyolc éves) berángatnám az egyiket a gép elé és ellenőriztetnék vele mindent. Ráadásul már most olyan gondolatok keringenek az agyamban, amik nem épp egészségesek ( mi van, ha kirúgnak? mi van, ha leégetem magamat valamilyen hiányosságommal?) Teljesen padlón vagyok, pedig még el sem kezdődött az egész. Saját tapasztalatok?

2013. szept. 8. 00:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Melyik szak?

Ha a mintatanterv szerint haladsz, nem lehet igazán probléma.

2013. szept. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Vagy vegyél fel néhánnyal több órát, mint amennyi a kötelező kredit és akkor tényleg nyugodt lehetsz, hogy a kellő kredit biztosan meglesz.

Attól ne tarts, hogy leégsz, mert pl. előadáson eleve nem kell hozzászólnod, csak leírod, amit a tanár mond és vizsgán azt kérik úgyis számon. Azt a pár szemináriumot meg kibírod.

2013. szept. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Így nem fogod sokáig húzni. Nem csak az egyetemen, úgy általánosan az életben...
2013. szept. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igyál egy teát és nyugodj meg. Legeslegrosszabb esetben elrontasz valamit, rengeteg időd van kijavítani. Ez nem kivégzőosztag, emberek vagyunk mindenki hibázik.


Ha nagyon aggódsz, vegyél néhány sört/csokit, ültess egy felsőbbévest a géped elé és ellenőriztess vele mindent.

2013. szept. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó jókat írt! :)


Egyébként igen, kicsit stresszes, de nincs semmi gáz. Meglátod, hogy a társaság is nagyon szuper és közvetlen, illetve az egyetemi lét is szabadabb, jobb és jó érzés, mint eddig volt. Eddig 3 napot voltam a suliban (1 beiratkozás, 2 felkészítő), és csupa jót tudok csak mondani. :)

Ellenben holnap hétfő, kezdődik minden.. kezdődik 3,5 év igen nagy szorgoskodás és tanulás... sok szerencsét kívánok neked az elvégzéséhez, remélem mindketten szerencsések leszünk! :)

2013. szept. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Oké, hogy stresszes vagyok, de ez akkor is egy új helyzet. Most több kreditem van, mint az ajánlott, mert elv a szakomon ez a normális. Néhány hökös mondta, hogy a sok kredites tantárgyakat már csak azért hagyjam második félévre az esetleges tanulmányi ösztöndíj miatt.

Igen, mindenkinek sok szerencsét a következő évekre! :)

2013. szept. 8. 08:32
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell állandóan mindent túlspilázni? Vannak dolgok, amiket én sem értettem friss gólyaként, megkérdeztem, megcsináltam, pont. Nálunk egy hete tart a szorgalmi időszak, csütörtökön, pénteken be se kellett mennem (elmaradt az órám), de már sokkal jobban érzem magam, mint valaha a 4 év alatt a gimiben. Nem kell semmitől sem félni, semmit sem kell túlragozni. Kövesd a mintatervet, legyél nyitott, járj be órákra, tanulj, ismerkedj.
2013. szept. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi van. Én is ELTE BTK-s vagyok, én is holnap kezdek. Még nincs meg egy proszemináriumom, ami kötelező, mert kicsúsztam a keretből és hulla nyugodt vagyok. :D Nem kell túlparázni, egyáltalán nem baj, ha nem vállalod magad túl az első félévben, így is sok idő lesz, míg beleszokunk.
2013. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

tavaly én is ugyanezt csináltam, igaz én PPK-n. :)

idén viszont olyan szinten sz.rtam az egészre, hogy azon már én is meglepődtem. azt se tudtam, meddig van tárgyfelvétel, aug. végén jelentkeztem be a félévre, stb. meg fogod szokni az egészet, aztán már nem leszel ilyen stresszes. különben is, az első két hónap még inkább a bulizásról fog szólni gólyaként, mint a tanulásról :)

2013. szept. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2-3 óra? Hú de jó neked. Nálunk elsősként is 4-5el indítottunk jobb napokon. Nyugi, majd kialakul, nem kell be stresszelned mert csak rosszabb lesz.
2013. szept. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!