Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az előrehozott érettségi a...

Az előrehozott érettségi a tanúsítvány kategóriába tartozik?

Figyelt kérdés

Az érettségi pontok átlagának számítása szempontjából lenne fontos a kérdésem és eddig kétes információkat találtam róla...néhol azt írják tanúsítvány néhol pedig azt, hogy ugyanúgy a bizonyítvány része, szóval kissé összezavarodtam!

A válaszokat köszönöm előre is!



2014. júl. 23. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha előrehozott vizsgát tettél, akkor gondolom, fogsz rendes vizsgát is tenni. Egyelőre tanusítványt kapsz csak, de nekem beírták az eredményt a bizonyítványba (le kellett adni a tanusítványt). Kérdezd meg az osztályfőnöködtől!
2014. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Már a rendes érettségiket is letudtam, de jövőre szeretnék újra felvételizni, és az idei évtől hozták be azt a nagyszerű szabályt, miszerint az érettségik átlagának számításakor a tanúsítványnak minősülő érettségi vizsgákat nem lehet figyelembe venni :/

Arra viszont pontos leírást még nem találtam, mi számít tanúsítványnak...

2014. júl. 23. 18:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Amit papíron kapsz meg a rendes érettségik után az már egyértelműen tanúsítvány lesz. Nem is értem, mi alapján lenne bizonyítvány?
2014. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
....ELŐREhozott érettségiről van szó, még a rendes érettségik előtt csináltam meg!
2014. júl. 23. 18:31
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Akkor is tanúsítvány. Ha nincs benne a bizonyítványban, hanem külön papíron van, akkor tanúsítvány csak. Be kellett volna íratni a bizonyítványba... Nem is értem, nálatok ezt miért nem csinálták meg, nálunk ez automatikus volt.
2014. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nem világos! Az előrehozott érettségiről nem tanusítványt kaptál, hanem törzslapkivonatot, az eredmény pedig bekerült a bizonyítványodba, összesen 5 tárgynak kell ott lennie. De annak a mondatnak végképp nincs semmi értelme, hogy "tanusítványnak megfelelő vizsga" (talán valami okj-s tanfolyamra gondolnak, az nem érettségi, tehát nem számít), az érettségi egy vizsga, a tanusítvány egy papír. Az érettségi vizsga mindenképp beszámítható a felvételibe. Idézd pontosan az információt.
2014. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azóta kiderült, hogy valószínűleg a középiskolám szúrhatta el az egészet...nem vezették be a bizonyítványomba, csak egy tanúsítványt kaptam mellé az előrehozottamról, így mehetek intézkedni, de köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. júl. 23. 20:56
 8/14 anonim ***** válasza:
És akkor csak 4 tantárgy szerepel az érettségi bizonyítványodban? Ezek nem normálisak! Beleértve az érettségi elnököt.
2014. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem, az előrehozottam német volt, de utána még érettségiztem 5 másik tárgyból, tehát számban megvagyok...csak hát tényleg nem a legügyesebben intézték, pláne hogy pontokat bukhattam volna ezen, ha nem veszem észre.
2014. júl. 23. 23:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor ott azzal nem lehet semmi baj, a tanusítvány éppenúgy érettségi. Idézd, amit ezzel kapcsolatban találtál, mert az ki van zárva, hogy azért ne számítsanak be pontot, mert az a tanúsítványon van, és nem a bizonyítványban. Nyilvánvalóan ugyanolyan teljes értékű érettségi. Valamit félreérthettél.
2014. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!