Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenkiből lehetne orvost,...

Mindenkiből lehetne orvost, atomfizikust stb-t képezni?

Figyelt kérdés
Sokan nem tanulnak tovább, a legmagasabb végzettségük alap-, v középfokú. Vajon ők is, mindenki képes lenne elvégezni pld. egy orvosi egyetemet, ha a fejébe venné? Olyan is, aki nyolc osztály után otthagyta az iskolarendszert? Vagy sokaknak egyszerűen nincs meg ehhez az adottságuk, képességük? Szóval, a kérdésem lényege, mitől függ a tanulmányi előmenetel leginkább: a saját személyiségtől, tanulási képességektől, a lustaságtól (ill. annak hiányától), vagy egyszerűen a család - taníttatásra fordítható - anyagi lehetőségeitől, ill. időbefektetéstől?
2014. júl. 23. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kis mértékben a családtól, és az anyagi lehetőségektől. De nem mindenki képes jól tanulni, nem mindenkinek van adottsága az orvosi, mérnöki, fizikusi pályához sem.
2014. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Függ a családi háttértől, anyagiaktól, igen. Lehet, hogy valaki otthagyta az iskolát, aztán visszamegy és a végén orvosként végez, de igen ritka ez. Egyébként meg pl. beállítottság kérdése is: bennem van szorgalom, tanulási vágy etc., mégsem mennék orvosnak, mert a kémiához pl. nincs affinításom, bármennyire is jeles voltam belőle középsuliban, ha megszakadnék se tudnék emelt szinten vagy egyetemi szinten kémiázni. Ráadásul a vér, meg a belső szervek látványától sem vagyok oda, szóval az első boncoláson kibuknék...
2014. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, természetesen egészséges emberekről beszélve. Persze érdemesebb egy szint eléréséről beszélni, nem konkrét szakmáról, hiszen mindenki másabb beállítottságú. Nekem semmi képzelőerőm nincs, szóval esélytelen, hogy írjak egy regényt, de holnap kérdés nélkül csinálok 10 perc alatt egy cataracta műtétet.


Szerintem eredendően az emberek azonos értelmi képességekkel rendelkeznek, az összes többi a környezeten múlik. Mit lát a szülőktől, hova járt iskolába, milyen társai voltak, milyen elvárásoknak kellett megfelelnie.

2014. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem bárki képes bármire. Az anyagi háttér lehet az egyetlen, ami picit akadályozhatja az illetőt a tanulásban, de ha rászánja magát, elmegy dolgozni, és mindent megtesz azért, hogy mondjuk orvos legyen, akkor az anyagi sem gond. Emelt kémia és biosz érettségit pedig le lehet tenni, akinek ez a vágya, hogy orvos legyen, az meg is fog érte tenni mindent, ha kell éjszakázik is, csak, hogy tudjon minden anyagot. Bárki képes bármire, nincs olyan, hogy egyáltalán nincs érzéke hozzá, max több ideig tart megtanulni, és nehezebben tudja alkalmazni, de egy bizonyos szinten bárki megtud tanulni bármit.
2014. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!