Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom tönkreteszi a családot....

Húgom tönkreteszi a családot. Szüleim ezt támogatják, senki nem szólhat semmit. Van egy kisfia, akivel zsarol. Idiótát csinál a szüleimből és ezáltal mindenkiből. Mit tegyek? Szeretem a szüleimet, nem tudok lemondani róluk, szükségem van Apára.

Figyelt kérdés
A kérdésem közvetlen kiváltó oka volt, hogy a héten könyörögtem a szüleimnek, hogy kérdezzenek rá, hogy miért lopta meg őket ismételten és ne menjenek el ismét szó nélkül mellette. Meg rákérdeztem, hogy az öt évvel ezelőtt tőlem kölcsönkért pénzt miért nem adta meg. A büntetésem az lett, hogy ma Apukám elajándékozza azt a sporteseményre szóló jegyet, amit én szívből adtam neki karácsonyra. Most megint könyörgök, hogy engem is szeressen egy picit és ezt ne tegye.
2014. júl. 19. 09:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Hány évesek vagytok?
2014. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az eredeti kérdésre válaszolni nem igazán tudok, de azt tudnám javasolni, hogy te se hagyd magad zsarolni, téged is frankón lehet befolyásolni azzal, hogy zsarolnak, hogy elajándékozzák amit tőled kaptak, mert jajjj, olyat mertél mondani, ami nem tetszik.
2014. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hány évesek vagytok, de a családi kapcsolataitok nem tűnnek egészségesnek...a leírtakból csak ez látszik, de valszeg nem a húgod a felelős egy személyben a helyzetért (ahogy látom, jó kis játszmák mennek közted és apád között is).
2014. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek a testvéred olyan gyermeke, mint te. Ők döntenek arról, mennyit tűrnek el tőle. Könyörgésre nem fog szeretni az apád. Tervezd és éld a saját életedet, nem fogod tudni megváltoztatni sem a húgodat, sem a szüleidet.
2014. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy zsarol a kisfiúval? Mert itt kb minden kiderült, de közben semmi.
2014. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Vonulj ki érzelmileg a családodból. Minél inkább könyörögsz, minél jobban kimutatod, hogy fáj, amit csinálnak, annál kutyább leszel a szemükben. Nem tudsz elköltözni?
2014. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Elköltöztem, 250 km-rel odébb, 15 éve. Ettől még a gyökereim léteznek, nem tudom, hogyan kell lemondani arról, hogy szeressenek a szüleim. Pedig próbálom. Azért köszönöm, mert ha nem így lenne, tényleg jó ötlet lenne a költözés.
2014. júl. 19. 13:18
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy érzelmi bántalmazók, Mert ennek soha nem lesz vége. Mindig sóvárogni fogsz a meg nem kapott szülői szeretetre. Egyszerűen próbáld elfelejteni őket, mert ha nem szeretnek, akkor márpedig nincs családod.
2014. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról kell lemondanod, hogy szeressenek a szüleid, hanem azt kell elérned, hogy a te kiegyensúlyozottságod/boldogságod ne attól függjön, hogy a szüleid mit csinálnak/hogy viselkednek veled. Magyarul: fel kéne nőnöd, jelenleg egy gyerek érzelmi szintjén viselkedsz a szüleiddel. A kommunikációtokban át kéne váltotok egyenrangú felnőttek párbeszédére, a szüleitől függő kisgyerek szerepéből ki kéne lépned.
2014. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sikerül megoldani magadban a problémát, kérd szakember segítségét (nem szégyen segítséget kérni, ezen felül nem kell elmondani senkinek hogy hova fordultál, magánügyed).

Magadat tudod megváltoztatni, hogy ne érintsen az érzelmi bántalmazás, őket nem tudod megváltoztatni.

2014. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!