Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem állami támogatott...

Van esélyem állami támogatott szakra átkerülni?

Figyelt kérdés
Felvettek a BGF-KVIK turizmus-vendéglátás szakjára, csak az a gond, hogy költségtérítésesen, pedig meglett volna a pontszámom az állami támogatott szakra. Ez van, elcsesztem a jelentkezésnél. Hogyan lehetne elérni, hogy állami támogatott szakon tanulhassak? Át lehet iratkozni? Valamiféle kérvénnyel meg lehet oldani? Megéri lehúzni egy évet, ha költségtérítésesen nem akarom végigcsinálni? Nem akarok fizetni, ha ingyen is tanulhatnék, viszont senki egy büdös szót nem szólt arról, hogy pontosan hogyan is kell jelentkezni felsőoktatásba, így el is csesztem szépen. Bármilyen ötlet érdekel!

2014. júl. 24. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Senki egy büdös szót nem szólt arról, hogy pontosan hogyan is kell jelentkezni felsőoktatásba"

Hát kérlek, erről szól a felsőoktatás, ahová elvileg önállóan gondolkodó egyének nyernek felvételt. Mi olyan roppantul bonyolult a felvételiben? Nem akarlak bántani, de pl. a Neptun használata sem egyszerű elsőre, akkor mit fogsz csinálni?


Államira egyébként úgy kerülhetsz át, hogy első év végén van egy átsorolási időszak, amikor a gyengét teljesítő államisokat (mondjuk ezt ennél a szaknál nem tartom valószínűnek) átsorolják költségesre és fordítva. De akkor rohadtul bele kell húzni a tanulásba, legalábbis nálunk.

2014. júl. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

2 félév után van átsorolás költségesről államira (természetesen átlag alapján, szóval a legjobbak kerülnek át).


Off: Nem ide tartozik, de azért ez nem mentség, hogy "senki egy büdös szót nem szólt...". Ez a szint némi önállóságot kíván, főiskolán/egyetemen se rágnak mindent az ember szájába, neked kell utána nézni/kérdezni.

2014. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Első év után kérvényezheted. De mint erre a szakra járó hallgató, elmondhatom, hogy elég minimális az esélyed arra, hogy átkerülj államira, ha csak nem vagy matekzseni, akkor közelít a nullához az esély. :( :D
2014. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt mondjuk ti sem gondolhatjátok komolyan, hogy normális az, hogy a középiskolában egy szót nem ejtenek a felsőoktatásról. AZ volt a gond, hogy azt hittem úgy van a jelentkezés, hogy jelentkezem egy szakra, és ha megvan a pontszám akkor államin,ha nincs költségtérítésesen leszek.
2014. júl. 24. 21:02
 5/14 A kérdező kommentje:
Lehet halasztok inkább. Tud valaki egy jó 1 éves OKJ-t?
2014. júl. 24. 21:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Normális, mivel a középiskolában nem mindenkit érint a dolog (mellesleg nem az ő feladatuk).

felvi.hu-n minden le van írva.

2014. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem szólt? A felvi elég szájbarágósan írt le mindent A-tól Z-ig. Kicsit figyelmesebbnek kellett volna lenned, de már mindegy.

Tanulj jól, aztán lesz esélyed átkérni magad. Mennyibe kerül egy félév?

2014. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azért a sok unalmas (,értelmetlen) ofő órán valamit mondhattak volna erről. A pontszámítást bezzeg annyiszor elmondták, hogy már fejből tudom lassan.
2014. júl. 24. 21:07
 9/14 A kérdező kommentje:
190 000 Ft azt hiszem.
2014. júl. 24. 21:07
 10/14 AlinaHella ***** válasza:
Na, hogy ne érezd egyedül magad, pont ebben a helyzetben vagyok én is, csak más szakon, és kb 300 000 félévenként. Szóval most nagy az 'öröm', pedig az első helyre vettek fel, amit jelöltem. Azt meg tudom, hogy nincs esélyem bekerülni a legjobbak közé, mert dolgoznom is kell majd. Ha gondolod, vegyük fel a kapcsolatot, hogyha az egyik esetleg megtud valamit, szólhasson a másiknak.
2014. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!