Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha az állami...

Mi van akkor ha az állami ponthatár megegyezik a költségtérítéses ponthatárral?

Figyelt kérdés
Vegyük,hogy 400 pont a ponthatár egy szakon államin ès költségtérítésesen is. Most akkor akinek 400 fölötti pontszáma van ès àllamit jelölt elsőnek azt nyilván államira veszik fel. Na de akkor kit vesznek fel költségtérítésesre? Azt aki azt jelölte elsőnek? Nehezen tudom elképzelni,hogy valaki első helyre fizetős szakot jelöl meg és nem àllamit. Hogy is van ez akkor?
2014. júl. 25. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Pl vannak akik azt hiszik hogy sokkal kevesebb lesz az adott szak önköltségesre a ponthatár az államira pedig ugysem kerülnének be ezért csak az önköltségest jelölik be.

Nos ezek az emberek nyilván koppannak, de igy történhet ez meg.

2014. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem vagy elég kreatív és kicsi a képzelőerőd, nem jelenti azt, hogy nincs olyan, aki a költségtérítésest előbb jelölte mint az államit.

Ennek nagyon banális oka is lehet: elfogytak az állami félévei, letanulta az összeset, de még mindig tanulni akar.

De ha itt végigolvasod a kérdéseket, akkor is belátható, hogy vannak olyanok, akiknek fingjuk sincs a felvételi rendszerről. Ők a "megszívták" kategória. Mert azt hittem, hogy ha elég a pontom az államira, akkor oda vesznek fel és társaik. Első helyre költséget jelölt, nem is jelölte meg a szak állami párját stb.

2014. júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az én képzelõerőmmel van a gond hanem azokkal akik még egy esélyt sem adnak maguknak,hogy bekerüljenek államira. De ez nyilván az ő dolguk, csak ezèrt írtam azt,hogy nehezen tudom elképzelni,hogy valaki ne államit jelöljön elsőnek, bàr utólag rájöttem,hogy rosszul fogalmaztam meg. Nyilván tudom,hogy vannak akik elsőnek fizetőset jelölnek, bár èn az esélyt mindenképpen megadnàm arra,hogy bekerüljek államira. Mindenesetre köszi a vàlaszt!
2014. júl. 25. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyilván senki nem jelöli meg elsőnek a fizetőst, hiszen még plusz pénzbe sem kerül, ha az államit jelölöd meg először, csak abban az esetben ha tényleg nincs több állami féléved. Minden más esetben baromság.
2014. júl. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!