Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pécsett, egyetemi kollégiummal...

Pécsett, egyetemi kollégiummal kapcsolatban tudtok adni néhány jó tanácsot?

Figyelt kérdés

Felvettek a Pécsi Tudományegyetem TTK-ra, állami ösztöndíjas. 346 pontom van. Melyik kollégiumba van esélyem, hogy 90-100% felvesznek?? Egyáltalán 346 ponttal mekkorák az esélyem a kollégiumi helyre??


Nagyon örülnék, ha valaki tudna ezzel kapcsolatban segíteni.


2014. júl. 25. 23:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én is PTE-TTK-s vagyok, melyik szakra vettek fel? A koleszről nem tudok semmit, bocs :D
2014. júl. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Osztatlan tanárképzés (Biológia-kémia tanár) ONA
2014. júl. 26. 00:14
 3/18 anonim ***** válasza:
jakabhegyibe jelentkezz :)
2014. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Így van, a Jakabhegy ott van a BTK-TTK épületétől egy köpésre. 346 pont szerintem kevés, próbáld meg szociális alapon is megigényelni, így dupla esélyed lehet bekerülni.
2014. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
JakabhegyI :-)
2014. júl. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy elsősorban nem is a távolság érdekel, na jó az is valamennyire. Nézegettem az egyetem honlapján, hogy a Jakabhegyi a BTK, és AOK közelében van. Nekik minimum 400 pontjuk van szinte mindegyiknek, szerintem így esélyem sem lenne velük labdába rúgnom. Viszont nézegettem a Szántó kollégiumot, az egyetem honlapján azt írja róla "a FEEK közvetlen szomszédságában", na már most láttam, hogy ezen a karon alacsonyak a ponthatárok (ez persze nem azt jelenti, hogy mindenkinek ennyi a ponthatára), de ha feltételezzük hogy ide csak FEEK-es 90% megy, akkor talán nagyok az esélyeim.


Mit gondoltok erről a Szántó kollégiumról?? Ide több esélyem lenne bekerülni?? Sokkal messzebb van a TTK-tól??

2014. júl. 26. 13:34
 7/18 anonim ***** válasza:

Kb. fél óra gyalog a FEEK, a Szántót nem tudom, hogy merre van pontosan. Nem tudom mennyi az esélyed bekerülni. De az orvosisok kolija elsősorban a Balassa (az a Jakabhegyi mellett van), ők inkább oda jelentkeznek, nem a Jakabhegyibe. BTK-sok, TTK-sok szoktak lenni a Jakabban.


A Szántó is felújított koli, szóval panasz nem lehet rá ilyen szempontból. :-)

2014. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És busszal, mert csak megy valamilyen busz arra?? Mennyibe kerül ott egy havi busz bérlet Pécsett??
2014. júl. 26. 13:50
 9/18 anonim ***** válasza:

Busszal az Uránvárosból tudsz menni és az Egyetemvárosnál kell leszállnod (ez kb. 10 perc), innen fel kell sétálnod az orvosi kar mellett (kb. 5 perc alatt fenn vagy elvileg).


A havi diák 3300 forint. Itt találsz bővebb infókat: www.tukebusz.hu

2014. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Amit a 13:56-osban írtál nagyon jól hangzik, simán vállalható. Utánanéztem és a 2-es busz megy például arra felé.


Szerinted olyan augusztus 16-18.körül lehet még diákoknak albérleti szobát találni olyan 28-30 ezer Forintért maximum (rezsivel együtt)??

2014. júl. 26. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!