Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészetin a gyógyszerés...

Gyógyszerészetin a gyógyszerészeti biológia és a gyógyszerészeti belgyógyászat tantárgy pontosan mit takar? Milyen témákat tárgyal?

Figyelt kérdés

2014. júl. 26. 12:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem is borzasztó volt a kémia oktatás a gimimben , meg úgy maga az oktatás is . Egyedül készültem fel az emelt érettségikre .... gondolhatjátok. De itt egyetemen mindenki tiszta lappal kezd , mindent elmagyaráznak a lehető legnagyobb részletességgel , nem lesz hátrányod emiatt. A többieknek meg ne áruld el , hogy nem vagy profi kémiából , itt verseny van , versenyezz. :) Ne áruld el , hogy mi a gyenge pontod. :D
2014. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha ez segít: voltak akik, 45%-os emelt érettségivel jöttek gyógyszerészre és szépen haladnak. Szerintem nem is igazán olyanok a számítások, mint gimiben. Persze az jó, ha már ilyen m/m%, n/n%, n/V%-os feladatok mennek ill. alap pH számítások. De ezt egyébként egyetemen is meg lehet tanulni évközben. Ne parázz rá.

Én SE-s vagyok, de elvileg ugyanazokat tanuljuk.

A gyógyszerészeti biológia itt sejtbiológia. Ahogy mondták az első féléves biológia, sejtbiológia. Ez picit nehéz, de tanulható. Amit középsuliban kis részletességgel tanultál, itt elég naggyal fogod. A második félév genetika. Szerintem ez könnyű. Nálunk alap genetika feladatok voltak (Mendeli), illetve főleg genetikai betegségekről volt szó. Érdekes szerintem.

És mivel még csak 2. éves vagyok a belgyógyászatról nem tudok semmit. :D

2014. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!