Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Okj Autószerelői tanfolyamhoz...

Okj Autószerelői tanfolyamhoz miért kell érettségi? Nem értem

Figyelt kérdés
2014. júl. 27. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek a videónak a hatására:


https://www.youtube.com/watch?v=hOgNuA5nXqk

2014. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen............
2014. júl. 27. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Az érettségi nem egy nehéz dolog középszinten.

Én elvárom attól az embertől, aki az autómat szereli, és aki ezáltal az életem felett is hatalommal bír valamilyen szinten, hiszen én utána azzal az autóval kihatok majd a forgalomba, hogy legyen annyira értelmes ember, hogy ne legyen neki kihívás letenni.

2014. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Attól lehet értelmes ember hogy nincs érettségije, de értem mit mondasz, de sztem ennél nem az érettséginek kéne jelölnie hogy megbízhatóe valaki éretségivel is lehet valaki nem törődöm tróger,nem sokat változtat
2014. júl. 28. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, nem az érettségi az értelem mérője, de ha valaki arra nem képes felkészülni, szerintem jó eséllyel az autószerelőit is max. a tanárok jóindulatával végzi el, aminek én, a potenciális ügyfél nem örülök. Kivétel ez alól az, aki nem is próbált érettségizni, mert eleve szakiskolába járt, és úgy készült, hogy neki ez felesleges. Egészen más, mint az, aki csak azért nem érettségizik, noha szakközépbe vagy gimibe járt, mert túl "buta" volt hozzá.

A magyar érettségi jelentős része pl. szimpla szövegértés. Na most, aki nem tud szöveget értelmezni, hogy tanulja meg az autó működését, felépítését stb. az erről szóló szakirodalmakból? Vagy a különféle szerelési eljárásokat? Én nem vagyok híve annak a nézetnek, hogy egy szakmunkás törvényszerűen kisebb műveltséggel, pláne hogy kisebb IQ-val rendelkezzen, mint egy diplomás.

Nem egy szakmunka komoly józan paraszti eszet igénylő, felelősségteljes munka, amihez kellenek bizonyos készségek. Az autószerelő is ilyen.

Aki nem szakiskolában tanulta 15 éves korától, tehát vélhetően más, érettségit is adó középiskolában tanult, ugyan rendelkezzen egy érettségivel, ha annak szeretne tanulni, szerintem.

2014. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!