Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy évet most lehúznék egy...

Ha egy évet most lehúznék egy egyetemen, de jövőre be szeretném oda adni, ahova most nem vettek fel, akkor is kifizeti az állam az új szak összes évét, vagy csak egyel kevesebbet?

Figyelt kérdés
Na szóval, most nem vettek fel első helyre, de jövőre beadom oda újra, ahova most menni szerettem volna. De gondoltam adok ennek egy esélyt, hátha meg fogom szeretni, mert hasonló, ez a szak, ahhoz, ahova menni szerettem volna. Annak utánanéztem, hogy ha nem tetszik a szak, akkor egy év után kiiratkozhatok a szakról úgy, hogy nem kell visszafizetnem a tandíjat. (Osztatlan képzés) Viszont, ha jövőre felvennének oda, ahova most nem, akkor az összes egyetemi évem közül, egy évvel kevesebbet állna az állam? 6 éves az a szak, ekkor már csak 5 évet fizetne, állna nekem, ugye?

2014. júl. 26. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt meg kellett kérdezned? Szerinted? Van 12 féléved, ha abból kettőt eltöltesz egy szakon, amit később abbahagysz, mert átjelentkezel máshova, akkor az szerinted elfelejtődik?
2014. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

6 éves osztatlan képzésű szak gondolom orvosi lenne...

Azért lenne fontos ez az infó, mert ebben az esetben az állam 14 félévet támogat, nem csak 12-t.

Szóval van rá esélyed hogy az egyetem alatt végig államilag támogatott legyél, viszont 2 féléved már el lesz használva a 14-ből a másik egyetem miatt.

Ergo: nem csúszhatsz, orvosin az nem kis hátrány...

2014. júl. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, orvosiról lenne szó :) köszi az infót, így azért már nyugodtabb vagyok,elkezdem a gytk-t, mert annak nem sok értelmét látom h itthon üljek, aztán hanem fog beválni, akkor beadom újra az orvosira, a tantárgyak hasonlóak: kémia, biofizika, fizika, sejtbiológia stb is van gytk-n, most nagyon feldobtad a napom, h 14 félévet támogat az állam, mert ha az utolsót ki kellene fizetnem az nem lenne jó, sőt ki sem tudnám fizetni azt a rengeteg pénzt :/ köszi h ezt leírtad :)
2014. júl. 28. 06:32
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nincs mit, és sok sikert a terveidhez :)

Anno bekerültem én is általános orvosira, de egy év után abbahagytam, nem volt nekem való, érdekelt mindig is ez a szakma, de nem tudtam azokat az áldozatokat meghozni érte, amit meg kellett volna...

2014. júl. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :) ^^
2014. júl. 28. 17:22
 6/7 A kérdező kommentje:
még annyi lenne, h ez nemcsak abban az esetben áll fent, ha orvosin kezdenék és csúsznék egy évet? vagyis akkor is támogatják mind a 12 félévet, ha előtte más szakon voltam?
2014. júl. 29. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Aki bejut államilag támogatott osztatlan általános orvos képzésre, 14 félévig lehet támogatott, amiből természetesen lejön mindazon féléveknek a száma, amit máshol töltött el az ember...

Te esetedben tehát 12 félév maradna, pont annyi mint amennyi ideig a képzés tart.

Én elvégeztem egy alapszakot 6 félév alatt, plusz a mestert el akarom végezni 4 alatt, 2-t elhasználtam az orvosin, ez 12, tehát ha nem végzek időben a mesterszakomon, fizetnem kell, viszont ha újra az orvosira jelentkeztem volna, és fel is vennének esetleg, akkor 2 plusz 6 félév után még lenne 6 félévem (nem 4) államilag támogatottként, mert osztatlan orvosképzésről van szó...

2014. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!