Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha angolból van közép ill....

Ha angolból van közép ill. emelt érettségim is, továbbá nyelvvizsgám nekem kell eldöntenem, hogy melyiket akarom beírni, vagy a pontszámításnál amelyikkel kedvezőbb a pontszám majd beírják?

Figyelt kérdés

82%-os közepem van, középfokú nyelvvizsgám, ami 28 pont illetve 60%-os emeltem, ami után jár az 50+. Nem tudom hogy jönnék ki kedvezőbben, ha a közép vagy az emelt írásbelit iratnám be. Tudtok segíteni?

A felvi.hu-s kalkulátor jól számol?

Köszi előre is!



2014. júl. 28. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A felvi minden esetben azzal számol amivel több pontod van
2014. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd úgy számolják, ahogy több pontod lesz. Ezzel nem kell foglalkoznod.
2014. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

beírod mindet, de hogy melyiket veszik figyelembe, az attól is függ, hogy emelt szintű vizsga előírás-e a szakodnál.

Nekem pl. angol-töri szakon nem volt választásom /nekem is volt 88%-os középszintű érettségim is és nyelvvizsgám is/, ott az emeltet vették figyelembe, mert az elő volt írva.

2014. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Óvónőire szeretnék menni az ELTE-n. Nem előírás az emelt egyáltalán. Magyar + egy választható tárgy. Csak gndoltam több esélye van az embernek egy emelt érettségivel mint anélkül. De most kiszámoltam felvin hogy közép + nyelvvizsga / emelt + 50 pont és az első opcióval több pontra jövök ki. Akkor úgy lesz hogy mindkettő be lesz írva és majd ők kiszámolják, hogy hogy jobb és azt veszik figyelembe?
2014. júl. 28. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!