Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet egyetemistaként...

Mennyire lehet egyetemistaként pénzt keresni nyelvi különórával?

Figyelt kérdés

Rendelkezem felsőfokú angol nyelvvizsgával, illetve az érettségim is 100%-os lett. Egyetem mellett mindenképp szeretnék egy kis zsebpénzre szert tenni, ezért gondolkodom efféle lehetőségen, csak sajnos nem vagyok képben árak terén, illetve, hogy mennyire keresett az ilyesmi. Megvannak a könyveim, füzeteim, és egy csomó jegyzet is.


Főként debreceni lehetőségek érdekelnek, illetve, hogy mennyiért szokás ilyen órákat adni(nyilván olcsóbban, mint egy rendes tanár). De bármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok. :)



2014. júl. 28. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Szerencsés esetben semmi. Már bocs, de telítve van a piac olyan emberekkel, akik egyetemen tanulták, hogy kell egy nyelvet tanítani. Miért pont tőled tanulnának? Megértem, hogy ez is könnyed mellékesnek tűnik, de a nyelvtudás magában nem elég arra, hogy tudd is tanítani a nyelvet. Ezt sokan nem létják be, ezért van rossz hírük sajnos a magántanároknak.

Tanulj sokat az egyetemen, és akkor nem csak ösztöndíjat kapsz, de ha valamelyik nehezebb tantárgy jól megy, abból még pénzért korrepetálhatsz.

2014. júl. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Egy átlagos nyelvi óra 2000 forint szokott lenni körülbelül. Szóval maximum 500 forintot kérhetnnél az óráidért úgy, hogy valaki egyáltalán járjon is hozzád. De szerintem nem nagyon éri meg egyetem mellett tanítanod, főleg, ha nem nyelvszakon vagy, egyrészt, mert a többség inkább 2000 forintért jár olyan tanárhoz, akinek diplomája van, másrészt, mert sok időt el tud venni az idődből, mert neked is készülnöd kell valamennyire az órákra, mert gondolom nem tudsz te sem beszélni az összes lehetséges szituációról. Egy tanárnak hatalmas szókincse kell legyen, mert gondolj bele, hogy milyen ciki az, hogyha kérdez valamit a "diákod" angolul, te meg nem tudsz rá válaszolni, mert nem értetted a kérdését. Egyébként én is szerettem volna tanítani egyetem mellett de rájöttem, hogy inkább tanulom azt, amit meg kell tanulnom és nem pazarlom el az időmet azzal, hogy egy hónapban talán 10 ezret keressek.

Szerintem ez max akkor jöjjön szóba, hogyha egyik szobatársad vagy csoporttársad nyelvvizsgára akar készülni, de nem talál tanárt, és akkor majd bedobod magad, hogy te szívesen elvállalod de természetesen ez nem egy baráti szívesség.


Viszont ha nyelvszakon vagy, akkor vedd semmisnek a mondandómat, mert akkor azzal te is gyakorlod a nyelvet, ha órákat adsz.

2014. júl. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


mótvá



olvasd végig főleg az utolsó válaszokat

2014. júl. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
A leírtak alapján úgy nézem, hogy megbízható nyelvtudásod van, nyilván nem felsőfokra fogsz felkészíteni, kb 1000 forintot kérhetsz. De tényleg nem nagy buli, mert fel is kell készülni. Esetleg a volt iskoládban vagy más iskoláknál tegyél ki hirdetéseket, illetve ismerősök terjesszék a híredet.
2014. júl. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Konkrét kérdésre nem tudok válaszolni, de egy saját tapasztalatot megosztok. Én is kerestem angol nyelvtanárt és nagyon sokan is jelentkeztek (ebből azért látszik, hogy elég nagy a verseny e téren). És azért én a tanár választásnál figyelembe vettem (természetesen az ár mellett), hogy azért legyen egy kicsi tapasztalata tanítás terén (szóval minimum anglisztikára járjon) és szerintem elég sok ember is így gondolkozik. Végül maradt 2 tanár, ugyan annyi pénzért, de az egyik harmad éves anglisztikás volt, a másik pedig első éves bioszos (akinek volt felsőfokú nyelvvizsgája), és egyből nálam az anglisztikás nyert, mert ezt tanulja, illetve azért harmadévesként volt már tapasztalata.

(Amúgy Szeged és 1000 Ft-ot kért óránként, most akihez járok - szintén anglisztikás - 1200 Ft-ot fizetek óránként).


Szóval amit én ebből levonok: Ha első éves anglisztikás leszel, akkor ne számíts nagy pénzre, mert mindenki a tapasztaltabb embert keresi. De ha nem is anglisztikás leszel, akkor még ennél is kevesebbre számíts.

2014. júl. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2014. júl. 29. 08:10
 7/12 anonim ***** válasza:
6%

Én matekból (analízis, linalg, valszám) tartok pesten órákat egyetemistáknak (egyetemet végeztem, informatikus vagyok, nem tanár) 4500/fő/90p áron. Gyakran 4-5 fős csoportokban jönnek, átlagban heti 3x90percnyi tanítás jön össze.

Nyugodtan kérhetsz 3000Ft-ot 90 percért mondjuk.

2014. júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 1.5 éve kb. fogattam "magántanárt", aki ugyanannyira volt csak képzett mint te... Heti 5x jött és 70 percet foglakozott velem, mi havi 28 000 Ft-ot fizettünk neki.
2014. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#5 válaszoló vagyok: Mi a francért lettem lepontozva??? A kérdező tapasztalatot kért, én pedig leírtam a sajátomat. Úgy tűnik valaki nem tudja elfogadni az igazságot.
2014. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, én nem pontoztam sem le, sem fel senkit. Örülök minden véleménynek.
2014. júl. 29. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!