Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy rossz kutatási...

Van olyan, hogy rossz kutatási téma TDK-ra? Tehát hiába oldom meg tökéletesen a feladatot, mert nem elég érdekes/tudományos/korszerű a téma?

Figyelt kérdés

Gondolok pl. egy olyan kutatásra, aminek az az eredménye, hogy nem nagyon van eredménye, mert nem találtam összefüggést/nem változott semmi/nem lehet hosszútávú következtetéseket levonni. Mert végül is ez is eredmény, nem?

Azért kérdezem, mert kaptam egy témát a tanszéken, (nem is nagyon válogathattam), ehhez volt tanár, ez volt, kész. Érdekel, tetszik, de olyan téma, amiből vagy ki tudok hozni valamit, vagy tényleg az az eredmény, hogy nem találtam semmilyen összefüggést. Félek, hogy mi van, ha az utóbbi lesz, mert rengeteg-rengeteg munkát kéne ebbe belefektetnem... Semmi tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban, segítsetek. :)


2014. jún. 15. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs összefüggés, az is egy eredmény.

(amúgy mi a témád? csak érdekel :) )

Ha elakadsz a tanártól kérj segítséget, azért van a konzulens, hogy segítsen

2014. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, hogy az is eredmény. De vannak témák, amik ilyen jolly jokerek, pl. ha a cigányok életkörülményeit vizsgálod a pécsi gettóban, mert mindenféleképpen vannak életkörülményeik. De ha mondjuk a csicseriborsó fogyasztás összefüggését keresed a tüdőrák kockázatának növekedésével, az vagy van, vagy nincs. És akkor ecsetelgetheted, hogy miért nincs, az béna. Vagy ugyanakkora eredmény a nincs is, mint a van? (tudom, hogy nagyon hülye példa, de remélem, hogy értitek.)
2014. jún. 15. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan azok a jó kutatási témák amelyeknek eredménye van és az eredmény látványos; az sem utolsó szempont ha az eredmény széles körű érdeklődésre tart számot. Esetleg nemzetközi szinten is helyt tud állni.


Ha nincs eredmény az egy versenyen a futottak még kategória, akármennyire is eredmény ha nincs eredmény.

2014. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!