Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 21 évesen nem késő teljesen...

21 évesen nem késő teljesen újraértelmezni, és elkezdeni a tanulást?

Figyelt kérdés

Érettségi lerakása +

Diploma vagy felsőfokú OKJ-k


2014. aug. 2. 12:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sosem késő, és még elég fiatal vagy egyébként is :)


Lehet hogy nehéz lesz picit visszaszokni, de inkább most mint 40 évesen gyerekekkel a hátad mögött.

2014. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mire elvégzem leszek 25-26 :( Más meg már ilyen korban egyetem felénél tart.


Várom a véleményeket azért.

2014. aug. 2. 12:14
 3/16 A kérdező kommentje:

21F vagyok


ruházati eladó a szakmám. nem szeretem.

2014. aug. 2. 12:15
 4/16 A kérdező kommentje:
Számítógép szerelő karbantartó lenne a kedvenc szakmám, de csak nagyon messze indítják. Rendszergazdához meg érettségi kell. Hát nem tudok jobbat, valahogy le kell raknom, max rászánom azt a napi pár óra tanulást, annyit megér.
2014. aug. 2. 12:19
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor nézzük a tényeket. 21 éves vagy, tehát még mindig nagyon fiatal, nem tetszik a jelenlegi szakmád, de szeretnél tanulni. Mi itt a probléma?
2014. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Érettségi meg lehet 2 év alatt. Emelt óraszám stb. Felzárkóztató vagy külön felnőtteknek való képzés. Utána az okj nincs ezzel gond. Legalább veszed a fáradtságot gondolj bele családdal ruházati eladóként. Elég elszomorító jövő, vágj bele. itt a szeptember indulnak az érettségire készülő felnőtt képzések.
2014. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszi. Tudom, teljesen egyet kell értsek.


Volt egy depressziós időszakom kiközösítés, szorongás stb 5 év, amikor teljesen kimaradt a középiskola, el se tudtam végezni az érettségit, csak OKJ-n az eladóit.


Ezután kipróbáltam a felnőtt érettségit, de sajnos annyira kimerültem, hogy egyszerűen a fáradtságot nem vettem rá, hogy érdekeljen. Nem jött össze.


Az érettségis dolgok kényszer hatására voltak, mert igazából fiatal fejjel eléggé háborogtam is olyanok ellen, hogy minek kell megtanulni olyan dolgokat, amire nincs szükség...


Most érzem, hogy benőtt a fejem lágya, és saját elhatározásra mindenképp szeretnék leérettségizni. Senki sem kényszerít, se szüleim senki. nem lenne muszáj elmennem. De elakarok.


Nem vagyok valami nagy "agy" szóval tuti kell erős korrepetálás fizika, matek terén, a többiből meg tanulok napi 2-3 órát, szerintem így sikerül, hisz ha őszinte vagyok, eddig semmit se tanultam komolyabban, sőt nem is akartam a dolgot.


Az eladóival becsesztem, azt hittem a semminél jobb. De mindenhova nőket keresnek, de ha fel is vennének, hogy tartsam el a családomat havi 100 ezer forintból ha majd lesz? Én szeretnék majd családot, de eladóként nem tudom mit tudnék nekik megadni. igaz, kereskedői vénám van a felmenők miatt, már most vállalkozgatok, és próbálom beindítani, elég jól halad.


Erős két kezi fizikai munka meg kizárva, mivel sajnálatos módon nem erős a fizikumom, úgymond ilyen ács stb. sajnos nem tudok lenni.


Úgyhogy másnak 15 évesen kezdődik el a tanulás, nekem kicsit később... Hát ez van, a múltat nem tudom megváltoztatni.


Érettségi után valamilyen jó OKJ-t szeretnék, ami jó külföldön is, mert az angol nyelv az nagyon megy.


Bár igaz belevághatnék eladóival a külföldi karrierbe, de most még igencsak gyerek vagyok, hiába is komolyodtam meg. Élettapasztalatom egyenlő a nullával. Örülök ha szomszédos városba nem veszek el :))


Hát sok mindent kell pótolnom még...


Szóval az egész arról szól, hogy nem szeretném leélni az életemet ruházati eladóként...


Jövőhéten beiratkozok, könyveket elő is veszem, aztán indulhat a nagy tanulás :)

2014. aug. 2. 13:03
 8/16 A kérdező kommentje:

Egyedül az ismerősöket, rokonokat kell kizárnom a fejemből, mert szerintük minek erőltetek ilyen dolgokat, ha nem jött össze eddig, az ő lányuk meg fiúk már a mérnöki vagy közgazdasági egyetem padjait koptatják kitűnő eredményekkel...


Csak ők nem ismerik, hogy akkor mi volt a fejemben, sőt nem is akarják megérteni... :)


Úgy lerakni az érettségit, hogy az ember örül ha túléli a 7 órát, úgy nem lehet. Még a zsenik se tudják úgy, hogy ha azt se tudják hol vannak már az idegi kimerültségből.


Szerencsére azóta meggyógyultam, szóval nem akadály.

2014. aug. 2. 13:10
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
én 27 vagyok, most javítok az érettségi eredményeimen és jövőre jelentkezek egyetemre, mert szeretnék változtatni :) mivel mesterképzés a fő célom,így leszek 33-35 mire végzek. Ismerősöm 38 évesen kezdte a fősulit. sosem késő csak nehezebb egy picit főleg ha már család van na meg munka mellett...
2014. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szerencsére még nincs saját családom.


Keresek valami részmunkaidőt, szerencsére szüleim eltartanak még, aztán ezzel talán betudnék segíteni.


Én nem mernék ilyen végzettséggel családot alapítani, ezért is van szükségem egy új életre.


De jó hallani, hogy sohasem késő. Végülis sokan 50 évesen is elmentek még érettségizni...

2014. aug. 2. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!