Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz kémia érettségi...

Mennyire nehéz kémia érettségi nélkül egy TTIK-s szak elvégzése után a kémia szakot elkezdeni? Arra gondoltam ha végzek a jelenlegi szakomon akkor elkezdem azt, mert érdekel. SZTE kémiáról esetleg tapasztalatok? Minden jó infóért jár a (Y)

Figyelt kérdés

2014. jún. 13. 07:56
 1/8 C2H5OH ***** válasza:
100%

Nekem sajnos csak az Eltéről van tapasztalatom, így ha gondolod azt szívesen megosztanám.


Aki a szakunkra kémia érettségi nélkül, vagy kémia középpel jött mind nem tudták megcsinálni az első félévet. Vagy sok volt nekik egyszerre, vagy nem szokott hozzá a gondolkodásmódjuk ahhoz, ami már egy emeltesnek elég volt.


Mindenhol vannak kivételek, és mivel egyetemet végeztél eszméletlen nagy lehet az agyad befogadóképessége, több vizsgaidőszakot is átéltél így viszonylag nagy előnnyel indulsz, de nálunk akinek nem volt emeltes papírja az mind ment a levesbe.


Mi az oka a váltásnak? Itt nálunk indulnak olyan szerkezetkutatói irányok, amik nagyban összekapcsolják a kémiát és az informatikát! Szerintem ebben van fantázia, a Bsc. közben-után megérdeklődném a helyedben. :)

2014. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ment a zöld, köszi az infót!

Van még 2 év a szakból addig eldől mi lesz. Először túl kell még éljem :D

Azért jönnék szegedre mert szerintem drágább pesten az élet illetve nekem messzebb is van. Ilyen téren mik a tapasztalatok ? Te kolis vagy ? Albérletes ? vagy helybéli?

2014. jún. 14. 15:08
 3/8 C2H5OH ***** válasza:

Én nagyon szerencsés helyzetben vagyok, hiszen 1 megállóra lakom az egyetemtől a szüleimmel.


A koli 15 ezer forint havonta, egy bérlet 3700 ami tuti kellene, kb. fél óra mire busszal beérsz az egyetemre. A kaja szerintem drága, a szórakozás szerintem elég olcsó, hiszen itt is lehet találni 200 forintért és 500 forintért sört. Az ismerőseim 40 ezer forintból élnek havonta, ebben benne van a cigi, alkohol, kaja, kollégium, barát/barátnő. Mindez szülők + ösztöndíjjal nem vészes, hiszen alaphangon havi 20 ezerbe kerülsz otthon is és az ösztöndíj 16-30 ezer között van átlagban.

2014. jún. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na ez nem is tűnik rossznak. Ha nem is Kémiára de lehet hogy mesterre vállalok egy Pestet :) több a meló is.
2014. jún. 15. 02:13
 5/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Kémia érettségi nélkül alaphelyzetben (ha középiskolás vagy) nem is lehet talán felvételizni... (bár ez lehet butaság). Te egyetemet végeztél, így már más, ha volt alap kémia (ált. kém., alap szerves, szervetlen), akkor mehet a dolog. Ez akkor lehet így, ha pl. biológia, vagy orvosi, vagy gógyszerész alapszakod van. Egyébként mindenféle kémiai ismeretek nélkül, én óva intenélek tőle!


Nekem, jeles kémia emelt szintű érettségivel, úgy, hogy a mindenem volt a kémia középiskolában, az első év az SZTE TTIK vegyész szakon könnyűnek tűnt.


Aki pl. hármassal jött (sajnos akkor a nevetséges ponthatár megengedte ezt), az nagyon megküzdött az "életbenmaradásért".


Várj, Pesten vagy? ELTE? BME? Ember! Le ne gyere Szegedre, ha már egyszer Pestre keveredtél!!!


Gondolkozz!!! Nézz utána, Szegeden milyen vegyipari cégek vannak és Pesten milyen vegyipar van?


Ez után dönts! Értem, hogy Pest drágább, de később megtérül, ha szorgalmas vagy!

2014. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen ez is egy szempont hogy pesten jobb a vegyipar. Illetve tényleg több a meló is meg ilíen téren minden jobb. Azt utálom szegedben hogy itt is van diákmunka de nem az hogy néha beugrósnak havi 5-10 nap hanem egyből mi az első kérdés ?? Heti 4 napot tudsz vállalni ??? 38 kredittel ? viccelsz? nevetve....... ja nem... :S és pest szerintem azért jobb mert sokkal szélesebb a paletta, több a lehetőség. Meg az is lehet hogy az oktatás is jobb talán.... Na már most. Vannak további kérdéseim.

Meg lehet e csinálni vizsgaidőszak mellett egy kémia emeltet ? Jövő tavasszal gondoltam nem hiszem hogy többet veszek fel 38 kreditnél amiből 8 kredit az "ingyenvan" kategória.

Oktató nélkül tudnék készülni, Vagy megéri beszélni valakivel a koliban hogy segítsen ?

Mozaikos 11-12 könyv jó ? ha nem akkor mit ajánlotok ?

Most kémiából olyan tárgyam van hogy "A földtudományok kémiai alapjai" Ez első féléves tárgy, el is buktam mivel képtelenek voltak értelmes időpontra meghirdetni. Csak olyankor volt mikor egy másik is ami épülős (az viszont meglett, 4-es, illetve ami rá épül az is, 3-as). De ősszel most újra felveszem és tuti megcsinálom.

MINDEN VÁLASZT SEGÍTSÉGNEK VESZEK AMI ÉRTELMES (eddig ilyenek jöttek) ÉS ZÖLD VISSZAJELZÉST ADOK.

Előre is köszi!

2014. júl. 25. 22:44
 7/8 anonim válasza:

"Hát igen ez is egy szempont hogy pesten jobb a vegyipar. Illetve tényleg több a meló is meg ilíen téren minden jobb. Azt utálom szegedben hogy itt is van diákmunka de nem az hogy néha beugrósnak havi 5-10 nap hanem egyből mi az első kérdés ?? Heti 4 napot tudsz vállalni ??? 38 kredittel ? viccelsz? nevetve...... ja nem... :S és pest szerintem azért jobb mert sokkal szélesebb a paletta, több a lehetőség. Meg az is lehet hogy az oktatás is jobb talán.... Na már most."


Szerintem is, Pest jobb!


"Vannak további kérdéseim.

Meg lehet e csinálni vizsgaidőszak mellett egy kémia emeltet ? Jövő tavasszal gondoltam nem hiszem hogy többet veszek fel 38 kreditnél amiből 8 kredit az "ingyenvan" kategória."


Meg lehet, de úgy tervezd, hogy plussz három tárgyad lesz a félévben! Alap szerves kémia, alap szervetlen kémia és alap kémiai számítások gyakorlat!!! (Az alap áltkémet, gondolom tudod.) Szóval három, nem habi, 2-3 kredites órával tervezz be!!!


Minek a 38 kredit? 300 kell összesen nem? Biztos kell az a 8 ingyenvan, sz###ság? Nem, csak az idődet rabolja esténként? Helyette kémia érettségire tanulhatnál!



"Oktató nélkül tudnék készülni, Vagy megéri beszélni valakivel a koliban hogy segítsen ?"


Ha van segítség, az mindig megéri, már, csak azért is, mert összefogja a készülést és nem folysz szét és nem csúszol ki az időből!


"Mozaikos 11-12 könyv jó ? ha nem akkor mit ajánlotok ?"


Sajnos nem ismerem.

Amit ajánlani tudok.: Egy zöld színű középsulis szerves könyv, egy hölgy írta, most nincs meg a szerző neve, majd még megkeresem.

Ez a sorozat, csak zöld és szerves.: [link]


Számolások.: Ötösöm lesz kémiából + megoldások

Szervetlen kémia.: jó kérdés, nekünk egyetemi jegyzetből tanították...

Ezért is jó, ha most éerettségizetteket, ill. tanár segítséget megkérdezel!


"Most kémiából olyan tárgyam van hogy "A földtudományok kémiai alapjai" Ez első féléves tárgy, el is buktam mivel képtelenek voltak értelmes időpontra meghirdetni. Csak olyankor volt mikor egy másik is ami épülős (az viszont meglett, 4-es, illetve ami rá épül az is, 3-as). De ősszel most újra felveszem és tuti megcsinálom."


Nyavajás össze-vissza hirdetett tárgyak, ütközések, órák lehetetlen időpontokban, pénteki lyukak az oktatásban, hétfői torlódások, ez is a kreditrendszer átka... Vedd fel, csináld meg!


Sok sikert!

2014. júl. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom felvenni a kémia szak óráit csak a saját szakomét, ezért gondoltam hogy középsulis anyagból készülök fel. Oktatót találok a koleszban . Az a 8 kredit tényleg olyan hogy a vizsgáikra nem kell több 2 nem készülésnél a 4-5ös höz. És mind előadás tehát bejárni nem kötelező. A könyveket majd kipróbálom köszi!

Elég rá egy fél év ?

2014. júl. 28. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!