Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyvekből készüljek a...

Milyen könyvekből készüljek a BME építészmérnöki karra való felvételihez?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt az alkalmassági vizsgára való felkészüléshez. Mivel a BME által szervezett felkészülésre nem lehetséges bejárnom.
2010. jan. 11. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Könyvek? Könyvekből nem tanulsz meg rajzolni. Szerezz egy rajztanárt és rajzolj sokat. Az alkalmassági vizsga az egy rajz lesz, nem teszt.
2010. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a leghasznosabb könyv a készüléshez a Dobó-Molnár-Peity-Répás: Valóság Gondolat Rajz. Ebben rengeteg építészeti grafikákat találsz. A négy szerző mindegyike a BME-n tanít/tanított, így a rajzokból és a mellettük lévő szövegekből kapsz egy képet az ottani elvárásokról. Sajnos elég drága, de jó befektetésnek tartom, később is tudnád használni.

Mindenképp olvasd el az intézmény honlapján azt a rövid tájékoztatót, amiben leírják, miről szól a két feladattípus, mire érdemes figyelni a felvételin, mik az értékelés szempontjai, ez rengeteget segít!

Az első hozzászólóhoz hasonlóan viszont ajánlom én is, hogy keress egy tanárt, aki segít, vagy valami rajz előkészítő tanfolyamot, még ha a Műegyetemrére nem is tudsz bejárni. A felvételi nehéz, nekem még úgy sem lett meg, hogy jártam BME-s előkészítőre, és rengeteget fejlődtem magamhoz képest. (Igaz, az Ybl építészmérnökire felvettek, ahol most azt tapasztalom, hogy szintén erős az oktatás, és elégedett vagyok vele.)

Gyakorolj nagyon-nagyon-nagyon sokat! Ha lenne még kérdésed, szívesen segítek. Ügyes legyél, mindent bele!;)

2010. jan. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

"Gyakorlat teszi a mestert."


A tapasztalat mindig többet ér az elméletnél.

2010. febr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!