Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakdolgozatomban az ideális...

Xyzs88 kérdése:

A szakdolgozatomban az ideális társadalmat szeretném bemutatni india ősi iratai alapján. Általában a szakdolgozat kutatási része interjú, vagy kérdőív. Az enyémhez milyen kutatás illene?

Figyelt kérdés
A témám elfogadva. Szociálpedagógia szakon vagyok.

2014. aug. 4. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan a szakirodalom (primer és szekunder irodalom) kutatása jöhet itt csak szóba.
2014. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Na ezt nem a gyk-n kéne megkérdezned, hanem a témavezetődtől!!
2014. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos a témavezetőm nagyon lassan, vagy válaszol (ami egyébként nem az ő hibája,nagyon leterheltek a tanáraink) nekem viszont fontos lenne tudnom jó irányba indultam-e el.
2014. aug. 4. 14:18
 4/10 A kérdező kommentje:
Az merült még fel bennem az első válasz alapján,hogy ha én a szakirodalmat kutatom,akkor ez a kutatás nem lesz külön pontként említve a szakdolgozatban (ellentétben például egy kérdőív kiértékelésével). Jól értem tehát hogy nekem annyi a dolgom hogy kutatom a szakirodalmat mint mások,csak nekem nem kell beletenni pl kérdőívet vagy interjút és így sem lesz hiányos?
2014. aug. 4. 14:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Most őszintén, ezt honnan tudjuk? Amikor én írtam a szakdolgozatomat, fel sem merült bennem, hogy milyen pontokat említenek majd később meg. Ha nálatok ilyen a rendszer, de mi erről nem tudunk, hogy tudnánk segíteni? Várd meg a konzulensed válaszát inkább, mert ennek így nincs sok értelme.
2014. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Háát én nem értek a szociálpedagógiához, de mondok néhány dolgot, hátha segít vagy ötletet ad. Ha ideális társadalom, akkor filozófia. De mi az ideális? Megnézhetnél néhány ideális társadalomról szóló dolgot, csinálhatnál egy kérdőívet ( vagy többet, több ideális társadalom jellemzése alapján), hogy a mai ember szerint mi lenne az ideális, ez mennyiben más, mint az iratok szerinti. És ha nagyon op vagy, kereshetnél valami indiai/angol oldalt v csoportot v valamit, velük is kitöltetnéd és elemezhetnéd, összehasonlíthatnád az eltérést, mind az akkori iratok alapján leírttal, mind a másik csoport adataival. Nem hiszem, hogy segítettem, de úgy szárnyra kapott a fantáziám és le kellett írnom:D
2014. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én szocpeden végeztem Esztergomban, érdekes a témád. Azt javaslom, hogy kérdőívezz googlénak is van, de könnyű találni hozzá vmi netes programot, amit ismerősöknek elküldhetsz stb. 10-15 kérdést javaslok, nem többet,mert arra már nincs senkinek se ideje se kedve. kb 50 embertől kellene a kutatás, de ha lehet akkor kereken 100, mert könnyebb százalékot számolni. Gondolom India társadalmi rendszerén keresztül kéne feltenned a kérdéseidet. pl.: mennyire tartod igazságosnak a kasztrendszert? Magyarban is létezik látens kasztrendszer? Legyen benne dichotóm, egyválaszolós, több válaszolós, és 1-2 kifejtős kérdés.
2014. aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: azt elfelejtetted neki kifejteni, mitől is lesz az a 100 ember reprezentatív minta. Vagy ha felmérésünk nem reprezentatív, akkor mi a célunk vele. Vagy ezt tudja magától is a kérdező?
2014. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem muszáj kérdőívezned, lehet simplán leíró jellegű is a dogád
2014. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8as, hát csak tudja nem? azért annyira csak felhomályosítja a konzulense...
2014. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!