Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek napi 1200 Ft elég...

Szerintetek napi 1200 Ft elég naponta kajára egy egyetemistának Bp-en, vagy reálisabb az 1500 Ft?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista leszek idéntől Budapesten, ráadásul külföldiként, és nem tudom, hogy a kajánál milyen költséggel számoljak. Azt tervezem, hogy menzában étkezem majd. Olvasgattam cikkeket erre vonatkozóan, és úgy látom, hogy egy ebéd már 800 Ft-ból kijön.

2014. aug. 4. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szűkösen ki lehet belőle jönni. De mahadnak is főzhetsz, nagyobb adagokat.
2014. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, és sajnos nem vagyok a konyhában őstehetség, tehát a főzés kizárva. Ezek szerint az 1500 Ft reális?
2014. aug. 4. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Számoljuk ki, reggeli+vacsora ha csak valamilyen szendvicsből áll, akkor elég olcsón kijön. Mondjuk reggelire megeszel két zsömlét, maga a zsömle ~50 forint, felvágott+vaj+zöldségekkel együtt is kijön max 150 forintból az egész, vacsorára legyen ugyanez, akkor ez 300 forint.

Így akkor maradna 900 forint ebédre, ebből bőven kijön egy gyros, egy kis pizza, meg mindenféle ilyen kaja, vagy boltból tudsz venni készételeket, de éttermekben is van már ennyiért háromfogásos menü, szóval ki lehet jönni 1200-ból, de lehet ez több is vagy kevesebb is, attól is függ mennyit eszel, mit eszel, stb.

2014. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Azt terveztem, hogy először megpróbálom szűkösebben, és csak akkor kérek többet a szüleimtől, ha muszáj lesz, de most már látom, hogy ha netán egy üdítőt is meginnék, akkor az 1500 a reális :(
2014. aug. 4. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Bme mellett 800 forint a menü (leves + főétel). továbbá ha az olcsóság a cél, ajánlom a kínai éttermeket. Már 500 forintból is jól lehet ott lakni.
2014. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Móricz Zsigmond körtéren van egy olcsó és finom kínai, szintén 500-től van főétel, ami jó nagy, és egy leves is jár hozzá.
2014. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!