Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány éves koromig vagyok...

Hány éves koromig vagyok tanköteles?

Figyelt kérdés

2014. aug. 6. 15:00
 1/10 anonim válasza:
16
2014. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
39%

addig tanulsz míg okos nem leszel,

addig suliba mész bármit is teszel

könyveket olvass ne pedig fészezz,

tanulásban mindenkit ez fékez

2014. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
91%
16, de ez a kérdés nem ide tartozik...
2014. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Magyarul azt jelenti ha betöltöm a 16-ot függetlenül attól,hogy melyik hónapba és azt mondom,hogy betöltöttem a 16-ot most már b..szok iskolába járni akkor onnantól nem kell?
2014. aug. 6. 15:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal azt a tanévet még végig járnod de nem biztos.
2014. aug. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*kell
2014. aug. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha pl. augusztus 29én töltöd a 16-ot akkor már tanköteles vagy. megkezdett tanévet végig kell vinni. és nem fogsz kapni családit :P
2014. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
lehet,hogy 16ig vagy tanköteles,de ne hagyd ott amint betöltöd a 16-ot! Később nagyon meg fogod bánni,még ha most gyerek fejjel ezt nem is fogod fel.
2014. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hű, látom, senki sem tudja helyesen.


Kérdés: mikor kezdted a középiskolát. Ha a 2012/13-as tanévben, vagy később, akkor a 16. születésnapodig vagy tanköteles.

Ha korábban kezdted, akkor annak a tanévnek a végéig, amikor a 18. évet betöltöd (változott a tanév és tanítási év fogalma, most lusta vagyok előszedni, de lényeg, hogy június közepe és nem aug 31 :)

2014. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

oké, megkerestem, mert tuti lepontoznak, akiknek fogalmuk sincs róla, szóval tessék, köznevelési törvény:


A tankötelezettség a tanuló tizenhatodik életévének betöltéséig tart.


Azok a tanulók, akik tanulmányaikat az iskolai nevelés-oktatás kilencedik évfolyamán a 2011/2012. tanévben vagy azt megelőzően kezdték meg, tankötelezettségük azon tanítási év végéig tart, amelyben a tizennyolcadik életévüket betöltik vagy sikeres érettségi vizsgát vagy szakmai vizsgát tettek.


tanítási év: ha e törvény másként nem rendelkezik, az iskolában minden év szeptemberének első munkanapjától a következő év június 16-át megelőző utolsó munkanapjáig tartó szorgalmi időszak

2014. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!