Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelemből emelt szintű...

Történelemből emelt szintű érettségit fogok tenni. Ha az írásbeli nem sikerül annyira fényesen, mint szeretném, a szóbelivel feljavíthatom?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekelne, hogy hogy adják össze a két pontszámot? Átlagot számítanak belőle? És mennyi ideig kell beszélnem szóbelin? Mire figyeljek, hogy ne veszítsek pontot? Ha emlékeztek rá, kérlek írjátok meg, hogy hogyan sikerült az írásbelitek!
2010. jan. 12. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
a pontokra nem emlékszem pontosan, az biztos, hogy 150 pont, és talán úgy oszlik meg, hogy a szóbeli 33, az írásbeli a többi (angolban így van, kémiában 50-100). az emelt szintű érettségiken ha jól emlékszem 20 percet lehetsz bent maximum, tehát kb 15 percet beszélsz, és még 5 percet kérdezgetnek, ha valami nem volt jó, vagy kimaradt.
2010. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ööö... ez még az előző érettségi rendszerben volt, nem?
2010. jan. 12. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:
én kémiából tavaly érettségiztem, angolból idén, töriből pedig tavasszal fogok...
2010. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Irásbeli rész 90 pont, szóbeli rész 60 pont. Maximum 150 pontot lehet elérni. Azt már te számolgasd, hogy szóbelivel mennyire tudod feljavítani a szóbelidet. Összességében 1,5 pont = 1%.

Irásbeli szerintem baromi nehéz, de a szóbeli sem könnyebb.

A teszt része szívás, mert azt kérdezhetnek amit akarnak. Inkább szerencse kérdése. Évszámok, fogalmak stb. Kompetencia alapú is egyben.

Az esszé is szerencse kérdése. Gyakorlatilag ott is bármit adhatnak. Néha olyan esszé címek voltak, hogy csak nézett az ember. Elég sok az olyan dolog, amit középiskolában nem tanítanak. Mind szóbeliben, mind írásbeliben.

Szóbeli attól jobb, hogy megvannak adva a témakörök. Viszont azok baromi tág fogalmak, és a szóbeli tételek sokkal bonyolultabbak. Vagyis a háttértudással nem sokra mész.

Az én tételem ez volt:

Mutassa be a 48-49-es birodalom átszervezésére való törekvéseket palacky liberális tervezete alapján...

2010. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!