Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszerél...

Milyen tanulási módszerél tanuljak?

Figyelt kérdés
Most megyek 7.be és tavaly nagyon rossz tanuló voltam és elhatároztam, hogy sokkal jobb leszek. Viszont én tavaly ha tanulni kellet, inkább megnéztem egy filmet, és így most nincs semmi rutinom, vagy sorrendem vagy valami. Kérlek írjatok nekem módszert a tanulásra. És még valami mennyi szünetet tartsak? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. aug. 9. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb az az, hogy többször hallj, olvass mindent. Nem érdemes leülni valami elé, hogy "na majd most megtanulom", mert - amint te is jól látod - az igen nehéz.


Első körben, figyelj órán, és ha lehet, jegyzetelj. Aztán ha dolgozat lesz, vagy "tanulóidő" van, akkor olvasd el a könyvben egyszer az anyagot. Tarts szünetet, vagy tanulj mást ezután, de a legjobb, ha egy egész napra félreteszed (nem dolgozat előtti nap kell tanulni, ez a rossz szokás). Másnap vedd elő a jegyzeted, tanuld azt, nézegessed, és akkor már elég jó képednek kell lenni arórl, hogy amit írtál, mit jelent, mit hagytál ki, mi a fontos, stb. Ezen a szinten már egész jó vagy. Ha még midnig marad időd, akkro csak ezután állj neki magolni.


A fontos az az, hogy ne egyszerre, együltő helyedben akarj mindent megtanulni, hanem legalább 2-3 napot szentelj rá. Ekkor naponta fél óra bőven elég.

2014. aug. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megfogadom a tanácsaidat. Amit kihagytam, hogy angol szavakkal van valami tanácsotok?
2014. aug. 9. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Szótanuló kártya. Az egyik oldalára magyarul írod, a másikra angolul. Azzal is tanulod, hogy írod, és így többször látod. Meg is tudod keverni, ha már sorban megy, így látod, hogy biztos-e a tudásod.
2014. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. aug. 12. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!