Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek hogy telt a legelső...

Nektek hogy telt a legelső napotok a gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Le tudnátok írni, picit részletesebben, hogy milyen volt az ismeretlen osztálytársakkal ismerkedni stb. Nagyon szépen köszönöm!

2014. aug. 16. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egyik osztálytársam már ismertem valamennyire, de vele is csak párszor beszéltem sulikezdés előtt. Nem voltam gólyatáborban, ő viszont igen, így rajta keresztül ismerkedtem meg azokkal a társaimmal, akikkel ő már jóban volt. Túl sok minden nem történt az első napon: évnyitó és 3 osztályfőnöki óra. A már említett osztálytársam mellettem ült, így vele tudtam beszélgetni, aztán a körülöttünk lévőkkel is szóba elegyedtem. 31-en voltunk az osztályban, így idő kellett, mire mindenki meg mert nyílni. Nyelvi előkészítős voltam (az osztályban két nyelvi csoport volt), ez lényegesebben megkönnyítette a közös témák megtalálását. Mindenki igyekezett nyitni a többiek felé, persze azért már látszott, hogy kik azok, akiknek megvan a saját körük és ezt éreztetni is akarják, de többen voltak, akik közvetlenek voltak.


Túl sok mindenre már nem emlékszem sajnos...

2014. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia. Épp idén fejeztem be a gimit. Igazából nálunk csak annyi volt, hogy ünneplőben felöltözve bementem a gimi előterébe. Azt se tudtam ki hanyadikos, de rengetegen álltunk ott. Egy valakit láttam csak, akiről tudtam, hogy évfolyamtársam lesz. Aztán egyszer a tömeg megindult az udvar felé, mentem én is. Ott már találkoztam az ismerőseimmel. Végighallgattuk a beszédeket, a felvételi pontokról való dogokból egy szót se értettünk akkor, és nem is érdekelt minket(mégis egyetemre megyek most). Bementünk a terembe, ott szokásos módon az osztályfőnök elmondta a suli házirendjének dolgait, meg majd órarend. Én a padtársamat ismertem. Akkoriban nagyon félénk voltam, de az előttem ülő két lánnyal beszélgettünk négyen. Aztán később mentünk könyvtárat látogatni(pár nap múlva magyaróra egyikén), ott 1-1 emberrel beszéltem, és fokozatosan. Nem tudom, te mennyire vagy barátkozós típus, de szerintem nem kell aggódnod. :)
2014. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad velem az emlékedet. Szép estét!:-)
2014. aug. 16. 22:04
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Neked is köszönöm a válaszod!:-) Próbálok majd nyitott lenni mindenki felé. Úgy gondolom, ez jó módszer lesz...;-) Sok sikert az egyetemi évekre!
2014. aug. 16. 22:06
 5/8 anonim válasza:
Köszönöm :) (2.)
2014. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Én egyházi (református) gimibe járok, és nekünk szokott lenni minden év elején úgynevezett Csendes nap (tanév előkészítő nap). Idén úgy lesz, hogy 29-én, pénteken csendes nap, ekkor kapjuk meg az órarendet, ilyesmi. (Tehát nálunk nem 1-jén kezdődik :) ) Aztán 31-én vasárnap évnyitó, és 1-jén már órarend szerint suli.

Tehát. Én a kilencedik előtt Csendes napon nagyon izgultam. Egy oszt. társamat ismertem még csak akkor, mellette ültem akkor egész nap. De aznap talán csak két ismeretlen lánnyal beszélgettem, akik aztán a legjobb barátnőim lettek :)

Utána meg már fokozatosan mindenkivel :)

2014. aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

15 éves vagyok, eredetileg nem mentem volna más suliba (nyolcosztályosba jártam) de külföldre költöztünk és ezért ugye mégis megvolt az iskolaváltás.

itt már most elkezdődött a tanév, és egész reggel szörnyen izgultam, de mindenki segítőkész és kedves volt, kérdezgettek hogy pl. milyen sorozatokat nézek és végülis pozitív élményként éltem meg az egészet (bár még mindig nagyon hiányzik az otthoni sulim és barátaim)

2014. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy az én első napom is legalább ilyen jól fog telni!
2014. aug. 18. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!