Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan illeszkedjek be az új...

Hogyan illeszkedjek be az új suliba?

Figyelt kérdés

Most megyek 9.-be és eléggé fosok hogy mi lessz ott, lesznek-e haverjaim mivel az előző suliba sokat csesztettek és a végén már egy barátom se volt. Még a legjobb haverom is ellenem fordult.

Mit csináljak az első napon? Nem tudom hogy hogyan kezdjek el valakivel beszélgetni ha esetleg már vannak páran a teremben egy csoportban akkor mit tegyek?

Köszi a válaszokat


2014. aug. 18. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Természetes hogy parázol.De hidd el,mindenki ezt teszi,az is akinek általánosban vannak barátai.Mindenki egyedül fog menni az osztályodba,ismeretlenként,max két ember lesz akik ismerik egymást régebbről...Azért ne izgulj hogy lesznek-e barátaid,ez magától adódik ha két ember szimpatizál,biztos lesznek akik bírnak majd téged.Ha lesz is kissebb csoport majd a teremben,ne ijedj meg,csak pár idegen egymás mellett,akik próbálnak ismerkedni.Ha odamész,senki nem fog kiközösíteni,fingjuk nincs hogy te.ki vagy,vagy.hogy a mellette lévő ember ki.Barátkozz.A "legjobb haverodnak" pedig üzenem,hogy kapja be.Nekem is volt már hasonló "barátom".
2014. aug. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem hogy kilencedik előtt a nyáron néhány leendő osztálytársam bejelölt facebookon és velük már akkor ismerkedtem.Igaz nekem ez nem segített, mert suliban meg egyáltalán nem beszéltünk eleinte. Nekünk első nap 4 osztályfőnöki óránk volt, akkor még senkivel sem beszélgettem. Nehezen ismerkedem, szóval én nem is kezdeményeztem. Második napon máshová ültem mert elfoglalták a helyem. Egyik padtársammal sem elegyedtem beszédbe, aztán bejött egy elég érdekes és vicces tanár akin a jobb oldali padtársammal úgy elkezdtünk röhögni, hogy alig bírtuk abba hagyni. Utána már beszélgettünk is és azóta 6 éve ő a legjobb barátnőm :)

Szóval ez azért rajtad is múlik. Neked is tenned kell azért, hogy befogadjanak. A legegyszerűbben a padtársaddal tudsz ismerkedni. Megkérdezed hogy hívják, bemutatkozol neki te is, megkérdezheted hogy hová járt suliba, miért pont ezt a sulit választotta. Te is mond el neki ezeket, aztán már csak belejöttök a beszélgetésbe.

Új suli, új kezdet.

Ha jól vettem ki, akkor fiú vagy. Na hát nálunk a fiúk első nap egymásra találtak. Nekik valahogy nagyon könnyen megy a haverkodás.

2014. aug. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!