Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jövőre nyolcadikos leszek, és...

Jövőre nyolcadikos leszek, és másik suliba fogok járni. Pár embert ismerek a leendő osztályomból, bár nem személyesen, csak hallásból. Nagyon menőnek képzelik magukat. Hogyan illeszkedjek be?

Figyelt kérdés
Félek, hogy nem fogadnának be és kiközösítenének mint előző sulimban is tették. Járt már valaki hasonlóan?
2011. jún. 17. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:

hajjaj....

Az előző osztályom katasztrófa volt. 1-2 gyerek piszkált, a többiek meg le sz@rtak, de volt aki lenézett.

Már 2 éve hogy elballagtam de egyikkel se tartom a kapcsolatot.

2011. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A beilleszkedés olyan dolog, ami magától jön, nem lehet felkészülni rá. Nekem sok idióta, lökött barátom van, és mind megállják a helyüket az életben, mert megtalálták a hozzájuk hasonló félnótásokat (pl engem).

A dolog nyitja annyi, hogy

a, ha valaki nem bír téged, szard le, egyszerűen nem értitek meg egymást, nincs miről beszélni

b, ne akarj megváltozni valaki másnak a kedvéért, mindig add magad, hogy a hozzád hasonlóak észrevegyék ki is vagy valójában

c, legyél bátor, ne félj véleményt alkotni, gondolkodni és hagyatkozz az ösztöneidre

d, menni fog

2011. jún. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pont úgy, ahogy az utolsó mondja.

Nekem középiskolába volt beilleszkedési problémám. Pont azért, mert úgy indultam neki, mint most te.

Próbáltam megfelelni az embereknek, mindig valakihez csapódni.

Hát nem jött be. Kiközösítettek.


Egy év után új suliban sikerült beilleszkedni. Mert akkor úgy indultam:

ide tanulni jövök, nem bandázni. És senki kedvéért sem fogok megváltozni. Aki kéri, annak segítek, mindenkivel kedves vagyok, de többet nem tehetek. A véleményem az enyém, és kimondom, akkor is ha másoknak nem tetszik. Teszek rá mit gondolnak. Nincs szükségem senki "barátságára", van elég életem a sulin kívül is. Különben meg ugyanolyan emberek, mint én, miért kellene bárkinek megalázkodnom, nyalnom és megfelelnem?


Ez a hozzáállás bejött, az új osztályomban népszerű emberke lettem. Nem én nyaltam be másoknak, ők jöttek mindig hozzám.

2011. jún. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat! :)

hat alapjaraton en is ilyen ember vagyok akinek nagyon nagy a pofaja es mindenkinek meg szoktam mondani a velemenyemet.

Csak igazabol ez lesz a negyedik sulim, es eddig mindenhol kikozositettek. Volt olyan ahol azert mert okosabb voltam naluk (ekkora primitivseget mar -.-) volt ahol meg azert,mert egyszeruen nem voltam tul meno nekik...

de azert koszi,es remelem sikerrel jarok! :)

2011. jún. 18. 09:54
 5/5 anonim válasza:
XD Én 2 éve járok ebbe az osztályba amibe, és különcködök.Imádom.Őket meg leszarom divatmajmok, és csak viccesnek gondolnak.Amúgy is ez csak suli amit mindenki utál (általában).Sulin kívül vannak az igazi barátok :D:D
2011. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!