Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá az öcsémet a...

Hogyan vegyem rá az öcsémet a tanulásra, mármint hogy fontosnak érezze?

Figyelt kérdés
unokaöcsém tanul mint a güzü, latint is tanulja, orvos akar lenni 14éves, öcsémmel egykorú. Az a szomorú hogy nem látom az öcsémen hogy lenne valami célja, amit el akar érni, de nem is beszél erről, azt mondja hogy leszarja, de itthon se csinál semmit, nem takarítja ki a szobát. a probléma az hogy erőszakkal nem megy a dolog, de beszélni meg nem hajlandó.

2014. aug. 21. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatnak a szüleid pénzel mondjuk zsebpénz helyet hátha motiválja. Nálunk csak két hétig volt sikeres de talán. Úgy csináltuk hogy az 5-ös, 4-es ért járt valami 3-as ért semmi, 1-es 2-es ért elvettek valamennyit.

Ja megkérdezhetem mennyit számítógépezik?

2014. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen a pénzre én is gondoltam, majd meglátjuk szeptemberben hogy kezdi, és ha kap egy 5öst, kap 500ftot(vagy mennyit?), és mondom neki ha hoz egy 3mast-vagy rosszabbat- akkor elveszem. gépezni is szokott mindennap, mert nincs olyan erős hobbija, programozni, vagy komolyabban foglalkozni informatikával nem akar annyira(pedig érdekli), lehet azért mert én se szerettem a suliban :/
2014. aug. 21. 13:45
 3/9 A kérdező kommentje:
egyébként azt megkérdezhetem miért nem volt sikeres sokáig, az elöbb említett stratégia? csak hogy okuljunk belőle :)
2014. aug. 21. 13:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Mért te akarod megnevelni az öcsédet? Ez a szüleid dolga, ők úgy csinálják, ahogy jónak látják. Az anyagi motiváció nem szimpatikus, belső igényt kell kialakítani, leginkább példával, környezettel, nem mindent anyagiasítani. Az emberek különbözők, vannak későn érő típusok, a testvéred nem olyan, mint az unokatestvéred, tipikus kamasz. Aztán a végén lehet, hogy ő lesz a sikeresebb.
2014. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem megnevelni akarom, mert már így is neveletlen, én ennyi idősen nagyon nagyon sok mindent megcsináltam az ő korában, másrészt pedig most lesz 8.-os. nem tudom milyen álomvilágban élsz én csak 21éves vagyok, de a mi korunkban 1-2gyerek ha volt aki megbukott(azok is a putris c...nyok), a ma pedig nincs egy olyan osztály ahol ne bukott volna meg legalább az osztály negyede. ez a 2000-es generáció belenött a netbe, szgépbe, és sokan céltalanok, nincs hobbijuk, megbuknak általános iskolában, akkor mi lesz a középiskolában? ez már nem olyan mint régebben, lustábbak lettek a gyerekek jóval...://
2014. aug. 21. 15:24
 6/9 A kérdező kommentje:
nagy kérés az hogy üljön le tanulni, legalább 1-2órát naponta? anyukámék idejében, főztek, mostak, kapáltak a kertben, dolgoztam, tanultak, na akkor? :D én úgyan nem csináltam azt amit ők, de legyen már tartása az embernek!
2014. aug. 21. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Megváltozott a világ. Alapvető dolgokat ki lehet belőle vasalni, amit a szüleitek nagyon fontosnak tartanak, de teljesen nem fogjátok tudni átformálni. A nyugodt családi légkör fontosabb, mint hogy minden tökéletes legyen. Ő nem olyan, mint te.
2014. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A gépezést azért kérdeztem mert egész nap azt nyomják.Jóformán ebédnél is a telefont nyomják .Legalábbis nálunk. Elvenni tőlük meg kész közelharc.


Azért nem jött be a pénz mert a jegyei nem igazán javultak.


Szerintem se az a baj hogy nem tudják mit csináljanak majd "ha nagyok lesznek" hanem az , hogy azt hisz a többség hogy nincs semmi dolguk kötelességük.

2014. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
persze tudom, hogy nem lehet teljesen "átformálni" nem is ez a cél, hanem csak az hogy legyen egy kötelessége, mondjuk a tanulás. De szerintem ezzel nem lesz baj, valamilyen szinten a pénz is hat.. ugye karácsony, szülinapok stb. Nem lusta gyerek, csak rá kell venni a dologra. Inkább szgépezni szokott, okostelefon az nincs még neki.
2014. aug. 22. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!