Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira/Gyógyszerészetire...

Orvosira/Gyógyszerészetire készülők! Ti hol tartotok a biosz, kémia tanulásban? Milyen taktikáitok vannak a tanulásra? (hány óra, mikor, magolás/értelmezés/másolás könyvből papírra? )

Figyelt kérdés

Mennyit áldoztok a nyárból rá? Biztos siker kulcsa?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. júl. 28. 23:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj, és még annyi, hogy a kísérleteket hogyan dolgoztátok ki? Biosz emelt szóbeli?
2014. júl. 28. 23:56
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én nyár végén fogok külön tanárhoz járni kémiából. De addig is beszerzek egy csomó könyvet és azokat nézem át. Aztán ősszel fakt+külön tanár.:) és te hogy állsz? Hova akarsz jelentkezni??
2014. júl. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

A kémiához tudok hozzászólni, abból készültem fel én személy szerint anno.


Mivel emeltre mész, ezért a legfontosabbak a számolások. Azt pedig csak egyféleképpen lehet gyakorolni: papír, toll, számológép. Jó feladatok vannak az Ötösöm lesz kémiából gyűjteményben, de régebbi érettségiket MINDENKÉPP rágj át. Fontos, hogy a megoldásait a feladatnak csak a legvégső esetben szabad megnézni, előtte legalább egy órát kell szenvedni vele, ha nem jön ki. Hidd el nekem, az a legértékesebb tanulási idő, amikor a megoldhatatlannak, reménytelennek tűnő feladatot hatodszor próbálod megoldani. Csak így lehet alaposan átgondolni és begyakorolni a különböző "fogásokat", amik egy számoláshoz kellenek. Ha nehéz elsőre az emelt szint, kezdheted a középszinttel, ha meg úgy érzed, már megy az emelt, megpróbálkozhatsz pár kevesebb pontos OKTV feladattal is - az elvek ugyanazok. Emellett érdemes nézegetni levelezős versenyeket is - Hlavay, KÖKÉL. Itt is vannak egészen könnyűtől a nehézig feladatok. Továbbá ha valamit nem értesz, írj nyugodtan ;)


Az elméletről pedig annyit, hogyha a kémia elméletet magolni kell, az nem túl jó. Azt egy az egyben érteni kell. Ha pedig egyszer megértetted, a legtöbb fejezetet el se kell olvasni, mert hát - logikus.

2014. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már leérettségiztem, de úgy készültem, hogy az Ötösöm lesz kémiából könyből mindennap megcsináltam egy leckét, majd az érettségis számításokat. Elmélethez a Villányi-féle Kémiai összefoglalót nagyon ajánlom, egyszerű és gyorsan is lehet vele haladni (nem kell minden rész belőle egyébként).

Bioszból a mozaikos könyveket tanultam meg és egy hónappal az érettségi előtt ismétlés gyanánt a 130 tételes könyv minden leckéjéhez írtam egy vázlatot, amiket megtanultam, ezek később a szóbelire is jól jöttek. :)


Sok sikert, kérdező!

2014. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már egyetemre bejutottam, túl vagyok rajta :) és én úgy készültem, hogy múlt nyáron egész végig nyomtuk a kémiát a tanárommal. Az egész faktos csoport bement a suliba minden hétfő-csütörtökön délelőtt kémia fakultációra, így ősszel sikeresen letettük a kémiát. :) Kémiából én a Mozaikos tnkönyvekből (9-10. osztály), a Villányi Kémia öf-ből és az Ötösöm lesz Kémiából-ból készültem, 85 % lett :D


Bioszt májusba csinálta nálunk mindenki, hálistennek a kémia letétele után könnyen tudtunk már erre fókuszálni. Az órai Mozaikos könyvekből és a Követelményrendszer alapján tanultam. Ami nem volt benne a biosz könyvbe, azt megnéztem a neten vagy más könyvekben, így ebből sikeresen 91 %-ot írtam :D

És végezetül ajánlanám ezt a kidolgozott érettségi követelményt, egy ismerősöm csinálta, nagyon hasznos: [link]

2014. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!