Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Beteges halogató, és bevallom egy link alak vagyok. Az egész egyetemet (BSc és MSc) így végeztem el. Mindent az utolsó utáni pillanatban. De mindig szerencsém volt és a jegyeimen nem látszik a különbség azoktól, akik becsületesen nekiülnek az anyagnak (3,8-4,2 körüli az átlagom)

Irigylem a szorgalmas embereket, úgy érzem elvesztegetem a tehetségem és a lehetőségeimet ezzel.


De most eljött a vég, MSc utolsó féléve. Minden tárgyam megvan de a diplomamunkát nem írtam meg (pedig már szeptember óta van témám). 5 napja álltam neki, de még most is halogatok... 4 oldal van meg. 1 hét van a leadási határidőig.


Nagyon szívesen vennék tippeket, hogy másszak ki ebből, hogy vegyem magam rá a tanulásra (szakdolgozatírásra). Egyébként ha elkezdek valamit (szakdolgozat jegyzőkönyv stb) nagyon szép munkát végzek, csak nem tudom elkezdeni..


Van valaki hasonló cipőben esetleg?



2014. máj. 8. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ha jól tanulsz, és sikerül a befektetett energiát sok pénzre váltanod, akkor ilyen csajod lehet: [link]
2014. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 LiEli ***** válasza:

Tökéletesen ugyan abban a cipőben jártam, mint te.

Használható tippet nem nagyon tudok adni. Én műszakira jártam, de kibuktam pont a linkségem miatt. 2 év nyűglődés, munkanélküliség, depresszió után benőtt a fejem lágya. Most gazdaságira járok (BSc), 3. félév. Mindig mindenem elsőnek kész. Soha többet nem akarom azt átélni, amit átéltem anno. Szörnyű volt. Engem ez motivál.

Mivel te ilyen téren nem jártad meg a poklot, talán csak próbáld meg elképzelni, hogy milyen lenne, ha szerencse elpártolna mellőled, és te is lesodródnál a mélybe. Hidd el, nem akarod azt.

2014. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy mennyi köcsög tróger van a világban, akik szarnak mindenre és majd iskola után rohadnak a gyárban 3 műszakban 100 ezer forintért, míg neked lesz egy jó diplomád és majd kapod a jó fizetéseket, meg lesz normális melód. Ha meg nem tanulsz, úgy jársz, mint a trógerek.
2014. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen egyetem milyen szak , kérdező?
2014. máj. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ELTE TTK fizika msc
2014. máj. 9. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!