Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a 13. ker Béke úti...

Milyen a 13. ker Béke úti kollégium, melyet a KKIK kft. üzemeltet? Milyen környék és milyenek a lakók?

Figyelt kérdés
A koli a Béke út 26 sz. alatt található, a Kínai Kereskedelmi és Információs Központ tulajdonában van, egyetemistákat és főiskolásokat várnak. Felhívtam a telefonszámukat és egy kínai pasi vette fel, valami szörnyű akcentussal beszélt magyarul. alig értettem valamit:) Kicsit félek odaköltözni..ha valaki tud róla valamit, vagy lakott ott kérem írjon. Köszi!
2010. jan. 15. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Én laktam ott egy hónapot most szeptemberben. Igazából rosszat nem tudok mondani. Korrektek voltak, mikor eljöttem a kauciót is szó nélkül visszaadták. Annyi volt az elején hogy a főnök(akivel valószínűleg te is beszéltél) mindenképpen egy féléves szerződést akart, én viszont tudtam, hogy csak 1 hónapot akarok maradni. Végülis a nyelvi nehézségek ellenére sikerült megegyezni. Egyébként a többi alkalmazott(portás, gondnok) magyar. 2 ágyas szobában laktam, jó tágas volt. A fürdőt és a folyosót rendszeresen takarították, sőt egyszer a takarító még azt is felajánlotta, hogy bejön és kitakarítja szobát. A lakókról nem igazán tudok nyilatkozni mivel a szinten rajtunk kívül talán 2-3-an voltak. Az első szinten munkások laktak, néha lehetett látni 1-2 érdekes arcot, de ők sem zavartak. A közvetlen környék igazából szerintem fejlődő, van egy rakás új építésű ingatlan(pl. Frangepán utca, Béke tér), ahogy elnéztem elég borsos áron. A 14-es villamoson viszont előfordulnak kétesebb alakok, valószínűleg mivel átmegy néhány gettósabb részen is. Szóval szerintem ideiglenes megoldásnak mindenképpen jó. Ha esetleg szerződés kötésre kerül a sor, mindenképpen figyelj az időtartamra, mert ha a lejárat előtt el akarsz jönni, akkor könnyen bukhatod a kauciót. A faszi majd valószínűleg bepróbálkozik a fél- egy éves szerződéssel, de ha elkezdesz alkudozni rugalmas lesz, főleg ha megint olyan sokan akarnak menni, mint amikor én voltam:) Ja és még arra is érdemes figyelni, hogy lehetőleg ne a Béke útra néző szobát kérj, mivel egyrészt rendkívül zajos(villamos, autós forgalom, ablakok zajszigetelése gyakorlatilag 0), illetve pont a szobám alatt működött egy kocsma, és előszeretettel bömböltették a zenegépet. Ha esetleg van még valami kérdésed, írj.
2010. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál és ilyengyorsan:) Én sem szeretnék hosszú időre kötni szerződést, és így, hogy egy hónapot maradtál mennyit kellett fizetni? Egyedül voltál a szobában? Köszi még egyszer!
2010. jan. 15. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Most a konkrét összegekben nem vagyok biztos(+-1000 ft). De azt hiszem az alap felállás úgy nézett ki, hogy lehetett választani, hogy szoba vizes blokkal(ami összesen egy wc-t jelentett) vagy vizes blokk nélkül. A vizes blokkos 25000 ft/hó/fő, A másik pedig 22000 ft/hó/fő, és szerződéskötéskor 2 havi kaució(ami szerintem túlzás egy koli szobánál). Igazából mivel mi a testvéremmel mentünk ketten és egy szobában is voltunk, ezért meg tudtunk egyezni úgy hogy kettőnknek volt 44000+44000 kaució, így fejenként 1-1 hónap kauciót fizettünk. Ha internetet is akarsz, akkor ott is figyelj az anyagiakra, mivel először valami 8-9000-et akartak rólunk legombolni fejenként egy hónapra! Aztán utána néztünk és lett belőle 3000(ami még így is túlzás volt azért a lassú netért). Egyébként érdemes mielőtt döntesz, időpontot egyeztetni és megnézni személyesen(minket egy magyar csaj végig vezetett az épületen).
2010. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszokat! Majd megpróbálok én is alkudni, remélem sikerül:)
2010. jan. 15. 21:47
 5/6 anonim válasza:

Én nagyon nem ajánlom! Hihetetlenül undorító az a hely. Az első emelet tele van munkásokkal, rengeteg diák szinte menekül fel a második szintre, annyia elviselhetetlen ott a helyzet. A második emeleten egyetemisták vannak, ez a szint a legelviselhetőbb, de ott sincs nagy luxus. A fürdőben alig van melegvíz, takarítás elvétve van, gyakran áll a mocsok, hullik a vakolat, a közös hűtőkből gyakran lopnak (szobákban nincsen hűtő), a net borzalmas (csúcsidőben örülünk ha egy oldalt be lehet hozni!), a szobákban évtizedes bútorzat, télen fűtés gyakran akadozik (már ha bekapcsolják!), és ezen az emeleten van a kínaiaknak a társalgója is, akiknek gyakori szokásuk hajnali 3-kor végigüvölteni a folyosót. A harmadik emeleten főleg bevándorlók laknak, ott a konyha csótányoktól hemzseg, és gyakorlatilag nincs egy négyzetcentiméternyi hely ami tiszta lenne. A földszinten a bejárati ajtónál van általában egy vietnámi lány, ő csempészett cigit árul, a portán taplóbbnál taplóbb emberek "dolgoznak", a szőke nő folyton pasziánszozik és undorító fejet vág minden egyes kulcskéréskor, van egy alkoholista jófej portás (ő pozitívuma a kollégiumnak), és van egy flegma, kötözködő csávó, hozzá jobb nem szólni. A szintén ott "dolgozó" magyarul alig beszélő kínaiakkal alig lehet beszélni, és ők diktálnak minden feltételt, gyakorlatilag minden úgy működik, ahogy nekik tetszik. Érvényes szerződése senkinek sincsen, ugyanis csak egy darab papírt kell aláírni, ami szinte csak a kötelezettségeidről szól. Volt olyan kolitárs, akinek még csak szerződése sem volt! A portások és az ott dolgozók gyakran "ellenőrzés" címszó alatt járják a szobákat, természetesen csak akkor, mikor a szobában lakók nem tartózkodnak ott. Kérdezés nélkül vesznek el számukra nem tetsző dolgokat, sőt, volt olyan hogy még laptopban is szerettek volna túrkálni, csak hálistennek jelszót nem tudnak törni... Az épület tövében van a Hong Kong étterem, ott általában ázsiaik ordibálnak részegen, mellette egy kocsma van, ahol meg főleg öreg alkeszok ordibálnak egymással. Szóval nyugalom nincs, csak undorító környezet. Egyetlen előnye hogy tömegközlekedésileg kiváló helyen fekszik, a 105-ös busz és a 14-es villamos megállói rögtön a koli előtt van, 3-as metró kb. 10 pecre van és sok a bolt (Reál, Lidl, Tesco, Spar) a közelben.

Szóval véleményem szerint SOHA ne költözz be, csak ha nagyon muszáj!

2011. jún. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kicsit gettôs, de aludni ideiglenesen belefèr.
2012. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!