Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tippek, hogy könnyebben,...

Tippek, hogy könnyebben, gyorsabban tanuljak? Tavaly majd' beleőrültem a tanulásba, idén ezt szeretném elkerülni. (többi lent)

Figyelt kérdés

Hatosztályos gimibe járok, nyolcadikba megyek. Kitűnő tanuló vagyok. Eddig mindig rengeteget tanultam, egész délután, nagyon későig, másnap meg hullafáradt voltam. Borzalmas volt. Az a baj, hogy sosem figyelek órán, kicsit sem, mert a legtöbb tantárgy nem érdekel, egy-két kivétel van csak, és otthon is mindig van valami, ami elvonja a figyelmemet a tanulásról.

Ezért határoztam el, hogy odafigyelek órán, és ha otthon tanulok, elteszem magam mellől a telefont, könyvet, stb, és akkor figyelek.

Ezen kívül valami más módszer, hogy gyorsan tanulhassak?



2014. aug. 24. 23:36
 1/9 chtt ***** válasza:

[link]

nekem nagyon bevált

2014. aug. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
hát ha nyolcadikba mész és halálra tanultad eddig magad az gáz...
2014. aug. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1. válaszoló: és a tanult módszerek közül melyik a leghatékonyabb, neked mi vált be belőle?
2014. aug. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont órán kéne figyelni, azzal megspórolod az otthoni tanulás nagyját. Órán mindig jegyzetelj, az segít a rendszerezett koncentrálásban. A lényeget jegyezd le mindig, logikus rendszerben, az összefüggésekre koncentrálva, az már fél siker.
2014. aug. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Akkor mi lesz veled később??Az általános iskola egy kabaré.Ha figyelnél órán akkor talán sokkal könnyebb lenne.Ott már nagyon sok minden "rádragad".
2014. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó, leírtam, hogy nem általános iskolába járok, és ezért sokkal nehezebb.

2014. aug. 25. 10:37
 7/9 chtt ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A villámolvasás egy egyszerű módszer, nincs ilyen vagy olyan része, amelyik beválik. Mivel nem vagyok az az autodidakta fajta emberke, elmentem egy két napos tanfolyásra Kornélhoz, utána alkalmazni kezdtem. Onnantól kezdve tizedére csökkent a tanulási időm, és a vizsgáim egy négyes kivételével ötössel zárultak. Ezért írtam, hogy nekem bevált. :)

2014. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A villámolvasás egy dolog, de itt a memóriára lenne szükség.

Vagyis amit olvasunk, meg is kellene jegyezni valahogy. Villámolvasni én is tudok, de ez nem elég.

2014. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 chtt ***** válasza:
100%
Kedves nyolcas, a villámolvasás nem azonos a gyorsolvasással. Ha valóban tudnál "villámolvasni", nem írtad volna azt, amit. :)
2014. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!