Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vállalhatok diákmunkát, ha...

Vállalhatok diákmunkát, ha estin tanulok?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 14:27
 1/7 anonim válasza:
Azért mert egy nappali tagozatos diák elsősorban diák, és csak másodsorban munkavállaló pl. Míg te esti tagozatos diák vagy, így az időd nagyrészét nem az iskolában töltöd, tehát simán lehetnél főállásban munkaállaló. Te esti tagozatosként elsősorban nem diák vagy.
2014. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, ha estin tanulsz, akkor rendes, főállűsú munkát vállalhatsz, már nem számítasz diáknak.
2014. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ez fantasztikus. Elsősorban nem diák vagyok, de nem véletlenül, meg hobbiból iratkoztam be, hanem azért, mert nincs érettségim, és érettségi nélkül még szar munkát se találok.

Egyedül abban reménykedtem, hogy diákmunkát kaphatok, mert az bezzeg annyi van, mint a szemét, de akkor cseszhetem, éhen fogok halni.

2014. aug. 26. 14:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2014. aug. 26. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, keresd fel azokat, akik diákmunkát hirdetnek és kérdezd meg, hogy alkalmaznának-e legalább határozott időre, mint a diákokat, főállásban, hátha valaki így is felvenne. Próba, szerencse.
2014. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

diákmunka kifejezést el kéne felejteni, ilyen kategória sem a munkajogban, sem az adózásban nincs.

Iskolaszövetkezet tagjaként végzett munkàra valóban csak nappalis tanuló és hallgató vehető fel, de estisként simàn vállalhatsz állást munkaviszonyban, megbízással vagy egyszerűsített foglalkoztatás keretében.

2014. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vállalHATok munkát. De azért járok iskolába, mert nincs érettségim. Érettségi nélkül pedig nem találok munkát munkaviszonyban, megbízással vagy egyszerűsített foglalkoztatás keretében.

Amíg nappalis voltam, tökéletesen megéltem teljes munkaidős iskolaszövetkezeten keresztül közvetített munkákból (aka diákmunka). Érdekes módon, még oda sem vesznek fel "normális" munkavállalóként, ahol nappalis diákként sokáig és jól dolgoztam.

Mindenhova diákokat meg fogyatékosokat keresnek, ahova meg nem, oda ésszerű elvárás minimum az érettségi, ami ugye NINCS.

Épp múlt héten voltam egy interjún, ahova felvettek volna, ha lett volna érettségim. De nincs!!!

19 éves vagyok, és éhen fogok halni! Nem várhatom el a páromtól, hogy még 2 évig eltartson, amíg leérettégizek!

2014. aug. 26. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!