Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az egyetemi élet Pécsen?

Milyen az egyetemi élet Pécsen?

Figyelt kérdés
Olyasmi érdekelne, hogy én pl. nem 18 évesen érettségizem, hanem 22, és utána megyek egyetemre, nem leszek én ott túl öreg? BTK-ra szeretnék járni, leginkább szociológiára. Úgy vettem észre, hogy a pécsi egyetemisták nagyon sokat járnak bulizni, én is szeretek jókat bulizni, de nekem kicsi gyerekem van, szóval azért nem állandó jelleggel. Így nagyon kilógok majd a sorból? Hogyan lehet a felsőoktatásban "beilleszkedni", hogyan alakul a társaság?
2008. aug. 7. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne agyalj ilyeneken: légy laza, és megtalálod azt a közösséget, akikkel egy húron pendülsz! :) Igen, az egyetemisták várostól függetlenül sokat buliznak, de én azt gondolom, hogy ezeknek a buliknak a többsége nem éri el azt a szintet, amiért megérné otthon hagyni a gyerekedet.

Nekem az egyetemen vannak 40, sőt: ötven éves szaktársaim is, te a 22 éveddel egyáltalán nem leszel öreg... :)

2008. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Én most ősszel kezdem a harmadik évem Pécsen és csak annyit mondhatok, hogy Pécs egyszerűen fantasztikus. Én nem vagyok az a tipikus bulizós típus, igaz néha én is elengedem magam:), de rengeteg fesztivál, rendezvény is van, ahova nagyon szeretünk ( mi egyetemisták) kiülni...


Amúgy pedig nem hiszem hogy a pécsiek többet buliznának mint egyéb egyetemvárosokban.


Abban biztos vagyok hogy nem fogsz kilógni a sorból, mert tuti kialakul majd egy olyan társaság akikkel a leginkább megtalálod a közös nevezőt: hasonló érdeklődési kör, stb...


Az a lényeg hogy légy nyitott, mosolygós, vidám és ne legyenek gátlásaid, mert tuti nagyon hamar sikerül barátokat szerezned!


Én nem BTK-s vagyok, de a lakótársam igen és nekik rendszeresen szoktak lenni szakestjeik.Ha lesznek akkor oda szerintem majd feltétlen járj el hisz ott nagyon jól lehet ismerkedni, stb...


Véleményem szerint egyáltalán nem fogsz kilógni a sorból ,mert a pécsi diákokat sem úgy kell elképzelni hogy minden másnap részegen fetrengenek az árokban...( legfeljebb csak minden harmadnap :D)


Szóval: hajrá, ne izgulj és használd ki az egyetemista éveket mert szerintem tényleg ez az egyik legszebb időszak rengeteg bulival vagy anélkül...


Hajrá és jó bulizást!

2008. aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, megnyugodtam! Igazából már nagyon várom az egyetemet, hogy fiatalokkal lehessek végre együtt, akikkel lehet jókat dumálni. Csak tartottam tőle, hogy amolyan otthonülős, régimódi családanyának fognak nézni, mert esetleg csak havonta egyszer megyek el partizni és nem minden hétvégén :) Meg hogy mindenki 18-19 éves lesz összesen. De most megnyugodtam, ezek szerint nem kell félni :)
2008. aug. 7. 19:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont nem tudlak ennyire megnyugtatni, én pécsi közgázos voltam, egy korú mindenkivel, s nem volt gyermekem mint neked, egyszerűen csak valahogy eleve komolyann felfogású voltam talán mint a többiek, én is szívesen mentem bulizni, de valahogy elmaradtam, valahogy én nem élveztem, hogy minden éjszaka dübörgött a zene (sajna koleszos voltam), s éjszakánként arra ébrendtem, hogy amúgy egy csinos lány rókázik a klotyóban, amin más nap kilenc lány végezné a dolgát...

Persze azért én is találtam néhány emberkét akikkel el tudtam dumcsizni, néha elmenni valahova, de sajna ők meg mindig hazajártak...

Szóval szerintem persze biztosan találsz megfelelő beszélgető társakat, de nem lesz könnyű dolgod,elég sok olyan is lesz neked egy gyermekkel az oldaladon amit te már másképp látsz majd mint ők - gondolom én...

De őszintén én nem tudom elképzelni, hogy felhőtelenül be tudj illeszkedni, illetve furálnám...

Én úgy láttam a többség cseszik a tanulásra is, mindennap csak menni valahova, elverni mit anya-apa adott, berúgni, s majd nagy nehezen átbugdácsolni, s nyafognak hogy oh még éjszaka is tanultak a vizsgaidőszakban...


KÍvánom, hogy megtaláld a megfelelő társaságot majd, s az egyetemi tanulást, bulizást és gyermekedet össze tudd hangolni!

Lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém

2008. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ neked is! Sajnálom, hogy neked ilyen negatív élmény volt az egyetem... Remélem nekem nagyobb szerencsém lesz. Igazából én nem vagyok az a nagyon komoly emberke, 21 évesen a mai napig elkérik a személyimet, ha sört vagy cigarettát veszek a boltban :) Az ismerőseim szerint egészen más vagyok olyankor, amikor általában anyuka-szerepben látnak, és amikor néha-néha "kimenőm van", olyankor kibújik belőlem az idétlen gyerek. Szóval szerintem hozom a korom színvonalát, ha hasonszőrűek között vagyok. Csak néha úgy érzem, hogy aki nálam fiatalabb, az hozzám képes kisgyerek (ezzel így voltam akkor is, amikor még nem volt gyerekem), de általában rá kell jönnöm, hogy nem így van. Nem tudom, csak kicsit tartok az egyetemtől, mert elszoktam a közösségbe járástól... Várom is, meg félek is tőle kicsit. Ha normális, alapjában jó hangulatú emberek közé kerülök, akkor viszonylag könnyen be tudok illeszkedni, de feszült légkörben nagyon be tudok görcsölni én is, és ez az, amitől tartok. De remélem jó lesz majd. Na mindegy, még egy év hátra van, csak már sokat agyalok ezen. Gondolom egészen más lesz, mint a gimnázium levelezőn.
2008. aug. 7. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 28 éves vagyok és remekül be tudtam illeszkedni a nappali egyetemen!Semmi gond nem volt! :) Mondjuk engem sem néznek 23-nál többnek...:) Lényeg: légy kedves,mosolygós,érdeklődj mások dolgai iránt,legyél benne a körforgásban,ne vond ki magad dolgokból pl egymásnak segítés,együtt tanulás stb. Akkor szeretni fognak.Sok sikert! Egy dolog viszont nem világos számomra:Pesti vagy és Pécsre mész koleszba vagy pécsi vagy és otthon élsz? Mert az első verzió elég fura lenne a gyerek miatt.(hova teszed addig a gyereket?)
2009. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ja, és pécsi vagyok, itt élek, ezért is nálam csak a pécsi egyetem jöhetett szóba, mert a picurral nem szívesen költözködnék.
2009. jan. 24. 18:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Aha,értem.Akkor sok sikert,biztos élvezni fogod az egyetemet! Anyukám szerint ezek lesznek a legjobb évek.Egyébként 23 évesen tök fiatal vagy,szóval ne parázz!Akkor én mit szóljak? :D
2009. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!