Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi vagy középsulis...

Egyetemi vagy középsulis "élet" a jobb?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
középsuli. egyetemen fogyatékosokból áll a nagytöbbség
2011. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.
2011. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Darcy01 ***** válasza:
92%

Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is. Attól is függ, hogy egyetemi éveid alatt hol laksz (otthon, koli, albérlet). Én egy kisvárosban nőttem fel, oda is jártam gimnáziumba. Az egyetemet most fogom befejezni Budapesten. Amikor Pestre kerültem egy kicsit azért furcsa volt...egyedül laktam egy albérletben, így csak magamra számíthattam, bármilyen dologról is volt szó. Pl. magadnak kell gondoskodni a bevásárlásról, de olyan egyszerű dolgokról is, mint például, hogy legyen otthon papírzsepi, WC-papír, stb...ilyeneket mindig anyukám intézett otthon, de meg kellett tanulnom ilyen háztartási dolgokra is odafigyelni. De ezt egyébként nem hátrányként említem, mert én nagyon szeretek önálló lenni, nem okoznak gondot ezek a dolgok. Gyermekként is eléggé önálló típus voltam, így nekem már 18 évesen kifejezetten igényem volt erre, és jól is esett. Tehát nekem nem okozott lelki törést az otthontól való elszakadás.


De hosszabb távon nagyon rossz egyedül lenni... este nem tudod megbeszélni a napi történéseket senkivel, egyedül vacsorázol...ezek elég lélekölő dolgok azért. Most már jó ideje a párommal lakom együtt, és így nagyon jó, mégiscsak párosan szép az élet:-)


Szóval elég személyiségfüggő, hogy kinek melyik "életforma" tetszik jobban. Szerintem az önállóbb típusú embereknek az egyetemi, a kicsit lustább, anyásabb, kényelmesebb embereknek pedig inkább a középiskolai.


Ha ezzel kapcsolatban még bármi érdekel és nem írtam le, kérdezz nyugodtan, majd időnként visszanézek erre a kérdésre:-)

2011. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
21%
én ezt nem tudom megmondani mert csak végzös vagyok a szakközépbe!
2011. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
A középsulis élet nekem most kezdődött fél éve.Kiszabadultam a faluból,fél lábbal a városban vagyok,de persze hazajárok.Nekem bejön ez az élet,bár láttam múltkor az egyetemet(oda mentünk esélyórára).Tiszta olyannak tűnt,mint egy strand.Már csak a medence hiányzott volna.Nagyon jó az is.Bár nekem túl nagynak tűnt.Inkább középiskola:) az általános nem jó:/
2011. ápr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyetem, de a gimit is szerettem:)

Egyszerűen más a kettő. Gimi alatt egy kisvárosban laktam a szüleimmel, most Szegeden tanulok és tesómmal lakom. Imádom a szüleimet, nagyon jóban vagyunk, hiányoznak is néha, de örülök, hogy nincsenek mindig a nyakamon. Amúgy is engedékenyek, de jobb szeretek úgy jönni-menni, hogy senki nem szól bele:)

A tananyag is sokkal jobban érdekel. Most is vannak olyan tárgyak, amiket nem szeretek, de ezeknek azért jobban látom a hasznát. Meg tényleg érdekesnek tartom az anyagot (csak megtanulni ne kéne:D). A várost is sokkal jobban szeretem. Nagyobb az élet, több buli, koncert, kiállítás, színház stb.

Meg az is jó, hogy az előadások nem kötelezőek. Pontosabban szinte senki nem tart katalógust. Úgy osztom be az időm, ahogy szeretném:)

2011. ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez attól függ, hogy milyen emberekkel hoz össze a sors.

AZ egyetem annyiból jobb, hogy nagyobb a szabadság. Ráadásul ha másik városba mész tanulni, szülőktől függetlenül, akkor megint más. + a te személyiségedtől is függ. Ha zárkózott vagy, akkor nem a legjobb éveid lesznek.

Azonban ha sok beképzelt, idióta társaid lesznek az egyetemen, az sem a legjobb...

2011. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
47%
Középsuli, főleg ha kolis vagy :D Nagyon szuper volt. Az egyetem meg tele van idiótákkal sajnos :S
2011. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem az egyetemi élet sokkal jobban tetszik, sok a buli, a csapatépítő vetélkedők, és sokkal lazábbak a dolgok, mint középsuliban voltak.
2011. ápr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Középsuli..sajnálom, hogy vége lett.
2011. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!