Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen írott és íratlan...

Milyen írott és íratlan szabályok vannak a középiskolás kollégiumokban?

Figyelt kérdés

milyen írott és íratlan szabályok vannak a középiskolás kollégiumokban és mi az amit nem árt tudni?

nektek milyen tapasztalataitok vannak?



2014. aug. 28. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Az írott szabályokat a házirend nevű dokumentumban keresd.

Az iratlan szabályok pedig általában következnek a békés egymás mellett élés szabályaiból. Alapvetően ne tégy semmi olyat, amit te nem tűrnél el a másiktól.

Ha valaki tanul, akkor lehetőleg ne zavard. A szobában ha van egy meghatározott idő, mikor elmentek alduni, akkor lehetőleg ezt tartsd be, mert azok akik mondjuk miattad nem tudnak aludni, elég mérgesek lehetnek rád. Figyelj arra, hogy még a szűkös keretek között is ad meg a másiknak a minimális magánszférát (például ne ülj az ágyára, ha nem engedi meg, ne használd a dolgait...stb)

Engem kollégistaként (most is még az vagyok) leginkább az zavar, ha a másik nem veszi észre, hogy mikor kell engem békénhagyni, vagy még rosszabb esetben egyenesen belemászni próbál a magánéletembe. Ezeket kerüld el lehetőleg. Ha van kérdésed, akkor nyugodtan írj, és én igyekszem azokat megválaszolni.

2014. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

milyen középiskolás kollégistának lenni?


keresgéltem egy kicsit google-on és sokaknak negatív véleménye van a középiskolás kollégiumról.


én nem vagyok valami társasági ember de tudok másokhoz alkalmazkodni. el tudok lenni csöndesen a magam kis világában, nemnagyon szeretem más emberek társaságát kivéve azokét akik nagyon közel álnak hozzám. általános iskolába én az a gyerek voltam akit mindig kiközösítettek és szivattak a társai. attól félek hogy ez kollégiumba is vissza fog jönni. a kiközösítést még el is tudnám viselni de azt hogy megaláznak azt nem. mondjuk szerencsém van mert egy másik osztálytársam is jönni fog ugyanabba a suliba és ő is koleszos lessz és előző sulimban pont ő volt az akitől a leginkább tanácsot tudtam kérni meg el tudtam mondani neki a gondolataim.

2014. aug. 28. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!