Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem érettségire való...

Történelem érettségire való készülést honnan érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Mert pl én ahogy néztem a 9.ikes anyag nagyon kis része az érettséginek és ami van belőle azt is szinte alap műveltséggel tudja az ember. Szoval melyik évfolyamrtól, vagy anyagrésztől érdemes elindulni?

2014. aug. 29. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Emelt, vagy középszinten fogsz érettségizni?


Amúgy a kilencedikes anyagból inkább az ókori görög, egyiptomi kultúra, a kereszténység, és néhány kultúra szokott szerepelni a kis kérdéseknél.


Ami fontos, az a magyar történelem, az uralkodók. A honfoglalástól kezdve a rendszerváltásig érdemes tanulni a jelentősebb uralkodókat, eseményeket, háborúkat. A világtörténelemből a két világháború az, ami fontos.

2014. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja igen azt elfelejtettem mondani, hogy középszintűre megyek.
2014. aug. 29. 10:56
 3/3 anonim ***** válasza:

a magyar töri nagyon kell... egyébként meg az ókortól érdemes kezdeni, az elején..


a töri anyag 12 témakörre van bontva, ami több, kb. 2-3 leckéből áll. ezeket érdemes megtanulni olyan sorrendben, ahogy rendszerezve van, mert úgy átláthatóbb az egész, mintha leckéről leckére tanulnál a tankönyv alapján

2014. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!