Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Emelt biológia érettségire...

Emelt biológia érettségire érdemes a követelmények alapján készülni, vagy egyszerűen nézzek át mindent a könyvekben? Már nincs sok idő addig :S

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 14:33
 1/10 galambd ***** válasza:

Az írásbelire való készülés esetén a legjobb a töménytelen feladatmegoldás.

Szóbelire úgy készüljél, hogy lapozd át a követelményeket és amiről nem tudsz kapásból pár percet beszélni, lapozd át és írd ki a kulcsszavakat.

2012. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is most érettségizek, én is emelt biosz. Ha most kezded el akkor azt már.... Vegyél ketamint meg sok engergia italt és akkor talán napi 0-24 ben fel tudsz készülni.
2012. ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Először köszi, hogy írtatok!:)

Jajj, dehogy most kezdek el készülni, csak eddig nem figyeltem a követelményeket, hanem tanultam mindent!:)

A feladatsorokkal hamarosan végzek, csinálgatok külön könyvekből teszteket, ábrákat, szövegelemzéseket, meg eszéket is.

Ezen kívül ismételem az elméletet, meg a követelményeket átolvasom, mi az amit kihagytam.

De most a követelmények a szóbelire vonatkoznak akkor? Mert akkor az írásbeli utáni időszakra hagynám!

2012. ápr. 29. 11:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem. A követelmény az érettségire vonatkozik. Pl.: a tananyagban benne vannak a biomok meg a nemzeti parkok, elsősegély stb. A követelményben nincsenek ergo az érettségiben sem lesznek. Kicsit hülyeségnek tűnik, mert az :D dehát ilyen ez a popszakma. Én írtam az előbb, hogy ha most kezdtél elkészülni akkor már megszívtad, de ha azt csinálod amiket írtál akkor ne izgulj :) Érdemes a korábbi évek érettségiit is megcsinálni párszor. Sok sikert :)
2012. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

íííjjj... én októbertől áprilisig jártam előkészítőre, amire folyamatosan készülGETtem, ott oldottam jó sok feladatot is, de úgy istenigazában soha nem feküdtem neki a dolognak.

Az előke végén írt próbaérettségim ezért sajnos csak 74%-os lett, pedig nem volt túl agyzsibbasztó :(

Mindezt miért mondom?

Hogy biztosítsam együttérzésemről azokat az esetleg idetévedő sorstársaimat, akik szintén most hétvégén kezdtek hozzá az átfogó ismétléshez :D

Nem vagytok egyedül xS

2012. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nincsenek nemzeti parkok?! Glory Hallelujah!

Végre valami jó hír :D

(na igen, én se vagyok szakértője a követelményrendszernek, csak az előkészítős jegyzeteimet, a Mozaikokat, a tizedikes Oláh Zsuzsát, meg a Mándics-Molnárt nyomatom orrba-szájba xS)

2012. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, sokat segítettetek!:) Akkor a követelmény alapján ismételek!:)
2012. máj. 1. 20:00
 8/10 anonim válasza:

idézek az emelt szintű biológia érettségi követelményrendszeréből:"Térképen ismerje fel hazánk nemzeti

parkjait. Ismertesse a lakóhelyéhez

legközelebb fekvő nemzeti parkot, ennek

fontosabb értékeit."

2012. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak üzenem, hogy a régebbi években tudni kellett a jellemző fauna és flórát minden nemzeti parkra, a jelüket meg , hogy milyen sorrendben alapultak. Most meg meg kellene mondani, egy térképen, hogy hol van az hortobágyi nemzeti park... azért van különbség az előző évekhez képest. Amikor azt írtam, hogy nincsenek benne a nemzeti parkok arra gondoltam, hogy nem lesz belőlük se feladat, se tétel, max vmi nüansznyi kiegészítés. Elnézést kérek, ha homályosan fogalmaztam. : )
2012. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp a követelmény-rendszer alapján tanulj. Egyébként megvan kidolgozott formában is: [link]
2015. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!