Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tantárgyat bármikor...

Egy tantárgyat bármikor leadhatok egyetemen?

Figyelt kérdés
Angolórákat akartam felvenni, de mivel nem tudom, milyen lesz, gondoltam hátha le lehet adni. De mikor? Év közben is?

2014. szept. 1. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Első héten még leadhatod, ha jól tudom, de akkor már fizetned kell érte.
2014. szept. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Egy tárgyat egy félévre veszel föl. Aztán a következő félévre is lehet. Addig, ameddig érdekel, vagy a creditet összegyűjtöd, vagy szigorlatozol. Amúgy nézd meg a tanulmányi szabályzatot, vagy érdeklődj a tanulmányi/oktatási hivatalban. Melyik egyetemre jársz?
2014. szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden félév elején van egy ún. tárgyfelvételi időszak. Ez az, aminek az első napját mindenki a Neptun előtt tölti, mert a káprázatosan zseniális tanulmányi osztályok és egyetemi rendszergazdák közös ténykedésének hála mindig összeomlanak a szerverek.

Tehát van a tárgyfelvételi időszak. Alapvetően ebben az időszakban lehet tárgyakat felvenni és leadni, amíg véget nem ér, leadhatod az angolt is. Ha szerencséd van, az időszak belenyúlik az első szorgalmi hétbe is, tehát megláthatod, milyen az angol és ha nem tetszik, le is adhatod.

Ha a tárgyfelvételi időszak lezárul, nehezebb dolgod van. Ilyenkor a TO-n kell kérni a tárgy időszakon kívüli felvételét vagy leadását, ami általában pénzbe kerül.

2014. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetemen fogok kezdeni. Felveszik egyébként nekünk a kötelező és a kötelezően választható tárgyakat(kivéve angolt, amit gondolom a szaknyelvre értik.) Viszont én a szabadon választható angolon gondolkodtam(, a közephaladóknak való nyelvtanulás). Lehet, hogy mégse kellene ezt így még elsőre, talán sok lenne.
2014. szept. 1. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!