Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 42 éves nő vagyok, szerintetek...

Valentína1971 kérdése:

42 éves nő vagyok, szerintetek érdemes ebben a korban elkezdeni a Jogi egyetemet? Levelezőn, dolgoznom kell mellette. Kisfiam most elsős.

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit jlenet nálad, hogy "érdemes"? Ha ráérsz, érdekel, van rá keret, akkor szerintem nincs gond.
2014. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az én véleményemet kérdezed, akkor szerintem nem. Még 5 év, mire elvégzed, újabb valahány, mondjuk 3, mire ügyvéd vagy bíró vagy valamilyen szakember leszel, tehát 15 évig lesz módod a nyugdíjkorhatárig ebben dolgozni. Ráadásul nyilván baromi sokat kell tanulni, milliós nagyságrendű összegért, a tanulási képességed már nem olyan, mint húszévesen. A gyerekednek is most van szüksége az idődre. Ott ülsz mellette egy lakásban, és ha hív, azt mondod neki, hogy most nem érek rá, Pistike, mert tanulok. És ez így lesz 5+X évig. Év közben is biztos sok a tennivaló, be is kell járni még a levelezőre is, vizsgaidőszakban meg végképp tiszta idegbajos leszel. Emellett a munka, valamint a háztartás. Karácsonykor egyik kezedben a nyújtófa, a másikban két vastag tankönyv. Ha meg menet közben abbahagyod, elszórtál egy rakás pénzt.
2014. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zkriszti3 válasza:
Mérlegelj! Idén végeztem egy iskolával ( 44 éves vagyok), 3 szakon dolgozok, minden hónapban 1 hétvégém szabad, 3 gyermekem van. Erre az iskolára szükségem volt a munkámhoz. Új iskolát még nem kezdek amíg a gyerekek az általánost nem végzik el. Dolgozatoknál, vizsgaidőszakban futott a lakás, gyerekek nem szólhattak hozzám, mert tanultam, bolond voltam. Rettenetesen nehéz időszak volt.
2014. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!