Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek érdemes-e manapság...

Kun Attila Endre kérdése:

Szerintetek érdemes-e manapság rendőrnek menni? Arra gondoltam, ha már dolgoznom kell, akkor valami hasznosat csinálok. Persze első sorban a pénz a fontos, de azért jó lenne olyat csinálni ami a közösség életét szolgálja, de viszonylag jól fizet.

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Te csak hiszed hogy jól fizet...ahhoz tanulni kell! Egy egyszerű járőr éhen hal az utcán annyit keres!
2011. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyszerű járőrre gondoltam igen. És mennyit keres, mennyi kell érte dolgozni? Ha nem éri meg járőrnek lenni mit tudsz javasolni?
2011. dec. 18. 19:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha már a fegyveres pálya érdekel, nekem a katona tűnik jobbnak, mert ott időnként be lehet kerülni külföldi missziókba a legalacsonyabb szintről is, és akkor legalább időnként fél-egy évig jól keresel, amit félre lehet tenni. Rendőröknél nagyon kevés ilyen lehetőség van, és inkább csak tiszteknél.
2011. dec. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Katonasággal az a gond,hogy túljelentkezés van mindenhol tudtommal.:)
2011. dec. 18. 19:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is így tudom. És a rendőrséghez könnyebb bekerülni? Talán ha ott kezdel, átmehetsz majd a katonasághoz is. Persze minden ismeretségeken múlik. A katonáknak nyugodtabb is az életük, ott alig kell csinálni valamit, a rendőr meg folyton talpon van.
2011. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nézelődtem neten és azt találtam,hogy a rendőrség mindenfelé keres járőrnek embereket (6 hónapos tanfolyam,eü vizsga, meg rahedli papír,fizikai alk.,...). Eredetileg én is a katonaságra gondoltam vagy esetleg tűzoltóságra,biztonsági őrködésre.

Minden esetre bemegyek a toborzó irodába és megkérdezem hogy-s mint, veszíteni nem veszítek vele semmit.

2011. dec. 18. 19:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Az lenne a tuti, ha a toborzóirodán kívül találnál valami helyet ismeretség révén. A toborzóirodásokat egyáltalán nem érdekli a te sorsod, nem fogják összetörni magukat, hogy találjanak neked helyet, ők csak azt kínálják fel, amit a csapatoktól rájuk tukmálnak, de most, hogy dúl a válság és a leépítés, nem sok ilyen lehet. De ha nincs sehol semmilyen ismerősöd, akkor csak a toborzóiroda marad. Itt annyit tudsz csinálni, hogy nem hagyod elhalni az ügyet, nem csak vársz az esetleg soha meg nem jövő válaszra, de rendszeresen érdeklődsz is és próbálkozol. Aztán ha így se megy, egy idő után le lehet állni vele.


Ha nem reális a honvédség, a rendőrséget is meg lehet nézni. Előbb-utóbb, ha lesznek ismeretségeid, ott is kerülhetsz valami jobb helyre. És amíg folyamatban van az ügyed a honvédségnél, közben beléphetsz a rendőrséghez, és ha van honvédségi beosztás, utólag átmehetsz arra is.

2011. dec. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 nem dávid ***** válasza:
egy kezdő járőr nettó 90-100ezer körül keres...
2011. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó lesz az 85-nek is!
2011. dec. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is katonai pályára megyek ha minden igaz. Pont nemrég beszélgettem ismerősömmel hogy érdemesebb elmenni egyetemre a ZMNE-re, és ott 4 év alatt mindenre megtanítanak, és a végén automatikusan hadnagyi rang van, azzal meg már lehet jól keresni. A tisztek 100+ ban vannak. De azt is el kell dönteni hogy hivatástudatból mész-e be vagy pénzt akarsz keresni. Pénzt keresni magasabb pozícióban lehet, hivatástudat mellett meg vállalnod kell +melót is!
2011. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!