Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bevihet az iskolába a rendőr,...

Bevihet az iskolába a rendőr, ha suliidőben, lyukas órában iskolán kívül tartózkodom és már nem vagyok tanköteles?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy tanköteles, de egy iskola diákja vagy, akkor vonatkozik rád is az iskola házirendje, és a többségében benne szokott lenni, hogy iskolaidőben az iskola területét elhagyni tilos, legfeljebb tanári engedélllyel.


Szóval igen, bevihetnek a rendőrök. Az más kérdés, hogy honnan tudják, hogy te diák vagy-e.

2014. szept. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, mert a rendőr nem az iskola házirendjét tartatja be. Amúgy se vagy már tanköteles.


Amúgy meg nem tudom, hogy van-e egyáltalán ilyen törvény. Mi számít iskolaidőnek? Honnan tudja azt a rendőr?


Ha meg van is, nem tartatják be. Gimis koromban én is mászkáltam mindenfele délelőtt (nem óra helyett), találkoztam is rendőrrel, de nem szólt semmit, van annak jobb dolga is.

2014. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazoltatni szoktak, de nem hiszem, hogy bárkit is bevinnének. Inkább csak adatok, aztán ha úgy alakul és a bolygók úgy állnak, akkor a szülőket megbírságolják vagy análba vágják.
2014. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zkriszti3 válasza:
Csak tanköteles diákokat vihetnek be, erre van törvény is.
2014. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!