Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni a gimit....

Nem bírom elviselni a gimit. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Egy hete kezdtem a gimit, 9.-es vagyok. Az általánosban is voltak olyan gondjaim, hogy késztetést éreztem az iránt, hogyha lehetőségem volt, lógtam, vagy csak a legutolsó órámról slisszoltam el. Imádom azt az érzést, amikor én otthon vagyok nyugalomban, vagy valahol sétálgatok, miközben mások a suliban ülnek. Imádok szabad lenni. Most, hogy gimiben vagyok, úgy érzem, meghalok. Digitális napló, igazoláshoz a szülő is kell, fel kell hívni aznap az ofőt. Nem bírom. Tudom, hogy ott kéne lennem, mások is kibírják, akkor én miért nem?! Jó tanuló vagyok, csak néha-néha csúszik be egy rossz jegy, alig van szükségem tanulásra. Eleve az is megrázó, hogy amíg általánosban a napi 5-6 órát kibírtam, most meg már 7-8-9... meg fogok halni esküszöm. Hazaérek, és alig van időm vmire, rögtön házit kell írni, mert a legszívatósabb tanárokat kaptam ki, megbukok, ha nem készülök az órákra. Olyan érzésem van, mintha teljesen megváltozott volna az életem, pórázra lettem volna volna kötve. Nincs szabadidőm, ha pedig van egy pár percem, már azt se tudom mihez fogjak, már semmi nem jut eszembe, pedig azelőtt suli után simán elszállt a délután, mindig volt mit csinálnom. Be vagyok pánikolva. Kérlek, segítsetek, mihez kezdjek??

2014. szept. 8. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom hogy élvezd ki, mert ennél csak rosszabb lesz.
2014. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Üdvözlet a felelősségvállalás és felnőttkezdeménnyé-válás előszobájában, ahol most azért szívsz, mert korábban nem hagytad magadban kialakulni az életkorod feladatainak megfelelő mennyiségű felelősségtudatot, miszerint, "azért vagyok itt, mert itt kell lennem, ezt kell csinálnom, nem mehetek sehová". Ezt kell megtanulnod, és akkor minden oké lesz. A gimnázium pedig semmi, az előszoba előszobája, ennél csak rosszabb, pláne, ha nem hagyod magad megtanítani, a már említett dolgokra.
2014. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Adamka1119 válasza:
Nézegesd a jobbnál jobb csajokat eltelik az idő gyorsan
2014. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Barátok? Ha röhögtök,gyorsabban telik az idő.:) Ha meg úgy érzed,neked sok ez a 7-8 óra(9.ben? Hogy lehet 9 órád?),menj át egy szakmunkásba,vagy szakközépbe.Ott,főleg az előzőben,alig van óra.Max.6.
2014. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár újra gimis lehetnék... :) Legyen egy hobbid, amihez nem kell sok idő. Hétvégén meg buli ezerrel. Legyen 1-2 olyan tantárgyad, amit imádsz, és az azzal eltöltött idő is egyfajta hobbivá válik majd idővel. Egyszer-kétszer misseled az első 1-2 órát, máskor az utolsó 1-et. Így simán ki lehet bírni. Nekem bevált.
2014. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó,látszik,hogy rég voltál gimis! :D Most olyan jogszabályok vannak,hogy 10 igazolatlan óra után jön ki a gyámügy vagy gyermekvédelmi vagy hogy hívják ezeket,és szaglásznak.Szóval nincs olyan,hogy egyszer-kétszer lógás.Asszem 5 után már igazgatói,meg se kell várni a gyámügyet.Az meg hamar kigyűlik.
2014. szept. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6/6


Én tavaly fejeztem be a gimit. Nem mindenki írja ám be az igazolatlant...

2014. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!