Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy bírtátok elviselni az...

Ti hogy bírtátok elviselni az érettségi stresszt?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, orvosnak készülök és nagyon sokat kell még tanulnom sajnos. Nagyon stresszelek, minden nap, egész nap és nagyon félek. Már most elkezdtem tanulni kémiára és bioszra minden nap. Kérlek, segítsetek, hogyan éljem túl ezt az időszakot? Ti mit csináltatok ilyen helyzetben?


(Tudom, nem éppen ebbe a kategóriába való ez a kérdés, de nem találtam mást, bocsi).


Köszi a válaszokat előre is!



2014. aug. 6. 21:19
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Idén érettségiztem. Nem olyan nehéz az mint mondják.

Írásbeli megcsinálod az előző érettségiket, szóbelire meg írásbeli után van egy hónapod. Nem kell félni de komolyan. :) Most meg tedd el a könyvet füzetet stb. Inkább pihenj lesz időd felkészülni.

2014. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem akarlak elkeseríteni, de jócskán lesznek majd olyan vizsgáid az egyetemen, amik felérnek egy érettségivel, sőt...

Ne legyél ennyire stresszes és ideges, nem éri meg. Ha rendszeresen tanulsz és szorgalmas vagy, annak meg lesz az eredménye, de nem kell feleslegesen paráznod már hónapokkal előtte. Ezzel csak magadat teszed tönkre.

2014. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

El kell viselned, hozzá kell szoknod. Szerintem még túl korán van hozzá, hogy stresszelj, addig van majdnem egy teljes év.

Mindenképpen szokj hozzá, mert az egyetemen ennél sokkal rosszabb lesz, sokkal több stressz, sőt, ha orvos leszel, akkor még több.

2014. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Idén érettségiztem, és visszagondolva ha nem stresszeltem volna ennyit akkor jobb lett volna az eredményem. Ha eddig tanultál, akkor menni fog.
2014. aug. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Emlékeztettem magam, hogy az érettségi igazából az egyik létező legegyszerűbb vizsga, és egyetemen úgyis hatványozottan több tananyagot kell megtanulni. :)
2014. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Az egyetemen az első féléves vizsgáid 10x nehezebbek lesznek, mint az érettségi.
2014. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Szerintem ne dramatizáld túl a dolgot, mert az egyetemen tényleg keményebb vizsgáid lesznek ne teljen úgy el napod, hogy ne olvass bele a könyvekbe :), én is hasonló helyzetbe vagyok mint te, csak én jogi egyetemre akarok menni én is mindennap tanulok és olvasgatok, de még neked abszurd nincs okod a stresszre és az ideje sem jött még el. Túl fogod élni, ezt az időszakot ha lelkiismeretesen készülj és tanulsz nem akkor nincs miért izgulnod ezzel csak a saját helyzetedet nehezíted. Egy jó tanács áll pozitívan a dolgokhoz és sokat segít majd :)
2014. aug. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen céljaid vannak, biztos vagyok benne, hogy jó tanuló vagy.

Lesz 8 hónapod, hogy felkészülj.

Menni fog, így visszagondolva ez semmiség egy egyetemhez képest.

2014. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, nagyon sokat segítettetek! :)
2014. aug. 7. 00:08
 10/14 anonim válasza:
100%

Rettentő stresszes voltam én is, idén érettségiztem. Tényleg izgulós vagyok, túlságosan.


De mikor megkaptam az írásbelit és mondták, hogy jó munkát, akkor úgy megnyugszik az ember. Meg is kell, úgy lehet csak normálisan dolgozni, gondolkodni.


Szóbelitől is rettegtem, mondom tuti kivégeznek. Erre mi volt? Bent volt vagy 5-7 tanár a terembe, egyik aludt, másik 3-4 dumált és röhögött, közben jöttek mentek állandóan, pakolásztak stb. Nagyon unták a dolgot. A tanárok segítenek, én se hittem el, de így van.


Nyáron pihenni kell. nagy lendülettel fogtok szerintem kezdeni, nekünk is így volt, áprilisra már elfáradtam nagyon. Szeptemberben elkezded csinálni a régi érettségiket meg gyakoroltok órán és akkor oké lesz minden.

Sok sikert.


(Egy jeles érettségiző)

2014. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!