Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy szerezhetek matematika...

Hogy szerezhetek matematika érettségi alól felmentést? Felnőtt korúaknál hol végzik? Van valamennyi díja?

Figyelt kérdés

Nem tudom számít-e valamit, de már elmúltam 18 éves, viszont úgy döntöttem hogy le akarok érettségizni.

De úgy érzem ha matekból is kell érettségiznem, akkor nem fog sikerülni.


2014. szept. 8. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Úgy érzed... Ez aranyos, mert ők meg úgy fogják érezni, hogy ettől nevetniük kell. Megnyugtatlak, hacsak nem vagy zseni matekból, akkor ezen az "úgy érzem" dolgon majdnem minden középiskolással osztozol, úgyhogy hacsak nincs megalapozva a félelemed (nincs számfogalmad, nem érted már az egyszerűbb összeadást, szorzást stb.) akkor el fognak küldeni. A matek érettségi egyébként is középszinten a fogyatékos szint, bárki meg tudja csinálni, aki akarja.
2014. szept. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűbb műveletekkel nincs gondom, de amibe van x, y, 2-3-ik gyök, azokhoz hozzá sem tudok kezdeni.
2014. szept. 9. 03:41
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Ez még nem diszkalkulia. Van számfogalmad, a műveleteket ezek szerint fel tudod fogni, az említett példákat pedig (lehet, hogy ez neked most nagyon új lesz), de a jó matekosok is gyakorlással tudják csak előbb-utóbb megoldani, ki többel, ki kevesebbel. Senki nem úgy születik, hogy hopp, így vágja a harmadik gyököt, nem véletlen tanítják, meg is kell tanulni.
2014. szept. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként kb 70 ezer forint a vizsgálat, de ha az alapvető műveletekkel nincs gondod, akkor nem vagy diszkalkuliás. Még van egy éved, tanulj, akár magántanárral is.
2014. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Akkor azt hiszem nem fogom elvégeztetni ez a vizsgálatot.

Munka mellett magántanárra végképp nincs időm.

Hátha szerencsém lesz és olyan feladatot fogok kapni, amit el tudok kezdeni. Esetleg ha az írásbeli nem éri el a kettest akkor a szóbelivel el lehet érni a kettest?

2014. szept. 9. 18:59
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
El, hogyha át akarnak engedni. A tanárnak azért látnia kell rajtad az igyekezetet. A hülye, de igyekvőt átpaszírozzák, a le se sz*romot nem.
2014. szept. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát igyekezetbe nem lesz hiány.

Hogy zajlik a szóbeli matek érettségi? Gondolom ott már csak fogalmakat meg szabályokat kérdeznek és nem kell feladatokat megoldani?

2014. szept. 9. 19:18
 8/10 anonim ***** válasza:

A tétel három egyszerű, az elméleti anyag elsajátítását számon kérő kérdést (definíció, illetve tétel kimondását, vagy ezek közvetlen alkalmazását megkívánó egyszerű feladatot) (15 pont), valamint 3 feladatot tartalmaz (30 pont).

A tétel egyes elemeit más-más témakörből kell kiválasztani.

Önálló teljesítményre való képesség, a feladatok logikus

előadása, illetve a matematikai kommunikációs képesség

5 pont

2014. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Nézd, én a konkrétan buta kategória vagyok minden reál tárgyhoz, de tényleg... A legalapvetőbb számolásokat elrontom, olyan gyökös cuccokhoz hozzá se tudnék kezdeni, és idén mégis leérettségiztem matekból, úgy, hogy a második részben egy feladatot sem oldottam meg teljesen, csak részpontszámaim voltak. Ott csak az nem megy át, aki nem akar.
2014. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem sincs sok fogalmam a matekról. Egyedül a középiskolai anyagból az elsőfokú egyenleteket tudom megoldani, amibe nincs törtszám. Ezért is tartok attól hogy nem fog sikerülni.
2014. szept. 9. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!