Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbántad, hogy egy adott...

Megbántad, hogy egy adott szakon diplomáztál?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ismerősömtől hallottam már, hogy megbánta, a választását. Megint mások viszont úgynevezett "büfészakot" végeztek, és nagyon jól fizető állásuk van, amit imádnak. Persze olyan is van, akinek tényleg csak dísz a diploma. De olyat is ismerek, aki az egyik legnehezebb szakot végezte (jó, ez mondjuk relatív) végig kitűnő volt, de egy percet sem dolgozott a szakmájában. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ti minek tanultatok és megbántátok-e. Ha igen, akkor miért, ha nem, akkor miért nem? És mit ajánlanátok egy humán beállítottságú lánynak, ami piacképes? :)

2014. szept. 14. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szlavisztika alapképzést végeztem, és mesterképzésen folytatom a tanulmányaimat.


Nem bántam meg, mert szeretnék az adott nyelvről fordítani, és abban az országban élni.


Néha voltak kilengéseim, hogy ó, bárcsak inkább biológus lennék vagy bárcsak megerőszakoltam volna a lelkemet és mentem volna biomérnöknek, lennék fotós, művész, szabad bölcsész... De igazából ezek csak álmok. Még csak nem is komoly álmok.

Nem értek egyikhez sem, amit most csinálok, ahhoz igen és szeretem is. De azért kipróbálnám magam más területeken is, de hát önkritikát gyakorolva tudom, hogy csak egy nagy bukás lenne az egész. : )

2014. szept. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gepeszmernoki karon vegeztem, egy percig nem bantam soha, a szakmamban dolgozom 15 eve.
2014. szept. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!