Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné az orvosi pályát...

Megérné az orvosi pályát választani?

Figyelt kérdés

Most vagyok gimnáziumban 10.-es, jövőre kell fakt-ot felvenni, tehát akkorra már azért nagyjából tudnom kéne, hogy mit akarok. Régen mindig orvos akartam lenni, anyáék is azt akarták, mert okos vagyok. Ezt a témát sokáig hanyagoltam, de most ismét felvetettem, hogy mi lenne, ha orvos lennék. Az elmúlt időszakban sokat jártam kórházba a táncsérülésem miatt és mikor ott voltam, olyan elhivatottnak láttam az orvosokat és elgondolkodtam azon, hogy milyen jó lehet ilyen felelősségteljesnek lenni és ilyen komoly hivatást végezni. Ez sablonszöveg, meg nyálasan hangzik, de én szeretnék az emberek problémáin segíteni, mert szerintem mindenkinek joga van teljes életet élni és ez leginkább egészségesen érhető el. Az a problémám azonban, hogy én az a "szabad" lélek vagyok, akinek az lenne a megfelelő, ha azt tehetné, amit akar pl. írhatna, költhetne, filmet rendezhetne. Ezek állnak hozzám a legközelebb, ezért vagyok művészeti tagozaton. Azonban ha jobban belegondolok, ezeket űzhetem hobbi szinten is, de mellette kell lenni valami rendes állásnak. Nem tudom, hogy egy magamfajta ember mennyire állná meg a helyét orvosként, mert lehet, hogy nem bírnám elviselni, ahogy "elvesztegetem" az időmet az egyetemen, aztán rezidensként, de lehet, hogy pont ebben lelném legnagyobb örömömet. Az lenne a kérdésem hogy annak, aki a művészetek, a szabadság felé hajlik érdemes lenne orvosnak tanulnia vagy ez nem neki való és megbánná?

16L


2010. jan. 19. 14:45
 1/3 anonim válasza:
53%
Ha jól mennek a real tárgyak, biosz, kémia meg stb, akkor KI NE HAGYD AZ ORVOSI PÁLYÁT!!! Orvosból hiány van, plusz elég jól is keresnek. Azt javaslom hajts rá a nyelvre, és akkor akár külfölfön is elhelyezkedhetsz.
2010. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát én orvoscsaládból való vagyok, azért erősen meg kell gondolni a dolgot. Ha tényleg elhivatott vagy, és tényleg jól mennek ezek a tárgyak, akkor hajrá! De arra te ne készülj, hogy amellett, hogy orvos vagy, majd a művészetis hobbijaidnak is fogsz tudni hódolni. Baromira nem lesz időd rá, az ügyeletek, folyamatos továbbképzések, tanulás mellett (bizony, egy orvos élete végéig tanul, újabb és újabb szakvizsgák, stb).

A fizetés elég változó, egy szülész sokat keres, de az onkológusok pl. röhejesen keveset (pedig nagyon nem egyszerű munka). Szal azt is meg kell nézni, milyen fajta orvos szeretnél lenni.

Külföldön pedig eddig nagyon várták a magyar orvosokat, most már egyre kevésbé szeretik őket, nem csak Magyarországon van feléledőben a nacionalizmus.

De ennek ellenére, ha elkötelezettnek érzed magad és kötélidegeid vannak, meg az eszed is jó, akkor hajrá, mindent bele ;)

2010. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem bántásból írom, de ahogy olvastalak, nekem az jött le, hogy te nem akarsz igazán orvos lenni, ezért ne legyél az. Ha tényleg az szeretnél lenni, akkor nem érdekelnének azok a dolgok, amik miatt most nem tudsz dönteni.

Feladnál szinte mindent azért, hogy orvos lehess? Csak akkor legyél az, ha erre igennel válaszolnál.

2010. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!