Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi évében, felnőttké...

Az érettségi évében, felnőttképzésen lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés

Idén váltottam iskolát (személyes okok miatt), de nem gondoltam arra, hogy nagyon sokat vagyok beteg. Ez eddig nem volt gond, mert magántanuló voltam, de máris egy csomót hiányoztam. Az igazgató azt mondta, hogy ebben az iskolában nem lehet senki magántanuló. Mondhat ilyet?


Miután ezt mondta, elgondolkodtam azon, hogy vissza kéne menni az előző sulimba, igaz, hogy ott is voltak gondjaim (szintén magánügy), de ott másfél évig voltam magántanuló. Az ottani igazgató azt mondta, hogy visszavesz a suliba, de nem lehetek magántanuló.


Most mit csináljak? Annyit vagyok beteg, hogy bőven ki fogom meríteni azt a 250 órát, nem akarok osztályt ismételni!

17/L, bár ez nem tudom, hogy fontos-e



2014. szept. 15. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy felnőttképzésen lehet-e, mert az nem szokás, kérdezd meg a választott iskolában. De az, hogy két igazgató is azt mondta, hogy nem lehetsz magántanuló, az ellentmond a köznevelési törvénynek. Írásban kell beadni a kérvényt, amire az igazgató írásban kell, hogy határozatot hozzon. Ha elutasítja, csakis arra hivatkozhat, hogy ez a te tanulmányi eredményedre, fejlődésedre nézve káros lenne, és akkor a kormányhivatalhoz kell, hogy irányítsa az ügyet, akik az önkormányzat gyámügyi hivatalával kivizsgáltatják, hogy hátrányos-e ez számodra, és ők mondják ki a végső szót. Persze megnézheted magad, ha ilyen körülmények közt maradsz egy iskolában. Szerintem a magántanulók után nem jár pénz az iskolának, azért nem szeretik. De szemét igazgató az ilyen.
2014. szept. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Szerintem inkább bemegyek betegen az új sulimba, minthogy erővel kiharcolom, hogy magántanuló lehessek a régiben, mert félek, hogy megorrol az igazgató.

2014. szept. 16. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!