Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar irodalom érettségin...

Magyar irodalom érettségin középszinten a tanároknak meg kell adniuk a tételeket/tételsort érettségi előtt?

Figyelt kérdés

Nekünk azt mondta a tanárunk, hogy nem fogunk tételcímeket kapni, csak azt mondja el, hogy pl. Petőfi Sándor és róla meg mindent kell tudni. A konkrét cím pedig az érettségien derül majd ki. Van olyan szabály esetleg, amiben leírják h kötelessége megadni a tételcímeket vagy mondhatja ezt, hogy erről meg erről mindent kell tudni?

Azért kérdezem, mert úgy tudom emelt szinten kihirdetik a tételsort és gondoltam közép szinten se kell mindent tudni...



2014. szept. 15. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ez engem is érdekelne. A "drága" tanárnő nekünk sem akarja odaadni.
2014. szept. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát már több diák is kétségbeesetten keresi erre a választ. Valaki segítsen nekünk, légy szíves!:D
2014. szept. 15. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Konkrét tételcímet/tételsort nem adhat,csak a témaköröket (pl Petőfi Sándor forradalmi/szerelmi/ költészete), és azon belül a tanult versek elemzését kell tudni, azokból bármelyik lehet. Petőfi olyan szempontból más tészta, hogy ő életmű tételes költő, tehát azt is tudni kell.

Zárójeles megjegyzés, hogy sok tanár ettől függetlenül megadja a tételsort.

2014. szept. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A #3 válasz majdnem minden más tantárgyra érvényes, pont a magyarra nem, mert annál bizony a tételcímeket kell megadni. Itt a jogszabály: [link]


A határidő 60 nappal az érettségi kezdete előtt, azaz kb. február vége.

2014. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!