Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanítanak irodalmat?

Miért tanítanak irodalmat?

Figyelt kérdés

Szerintem egy nagy hülyeség, főleg ahogy tanítják. Én most érettségiztem és kb 2 napom arra ment el, hogy annak a kb 10 költőnek, írónak az életrajzát tanultam. Mire jó ez? Ezeknek nagy részét 2 hét alatt elfelejtettem, és talán csak kvízkérdéseknek lennének jók. Amúgy 4-es lett az irodalmam szóval nem mondhatja senki sem, hogy hülye vagyok. Ja és ezt a verselemzést annyira erőltetik, de minek? Kit érdekel, hogy mire gondolt az a hülye költő.

Meg vannak a kötelező olvasmányok amik úgy vannak sz@rok, unalmasak ahogy vannak. Ha már azt akarják, hogy olvassunk és ne csak olvasónaplókat írkáljunk netről akkor miért nem adnak valami jobb könyveket. Mondjuk én már azokat sem olvasnám el, mert az általánosban (amikor még elolvastam a kötelezőket) már akkor megutáltam az olvasást. Én pl sokkal vizuálisabb vagyok és sztem nem csak én vagyok egyedül, de akkor miért ilyen egységes az oktatás rendszer? Én elolvasok egy könyvet alig marad meg valami, de pl matekból elég jó vagyok, akkor nekem miért kellene az irodalmat erőltetni amikor matekból sokkal többre vihetném, és amúgy tényleg mert gépésznek tanulok egy szakközépben. Az jól van, hogy néhány nagyobb költőt, írót megtanulunk meg megtanulunk érvelést írni , de a tobbi tök hülyeség mert úgy se érdekel senkit.



2014. júl. 19. 10:30
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
62%
Több ismerősömmel is egyet értünk veled. Az irodalom egy nagy hülyeség, idő- és energiapazarlás. Az életet hasznosabb dolgokkal kellene tölteni. Ha valaki sok haszontalan költő életrajzát tudja, az még nem garancia arra hogy a bankok nem vágják át uzsorahitellel. Valamint egy állásinterjún arra kíváncsiak hogy tud valaki angolul vagy németül és nem pedig arra hogy mikor született Petőfi.
2014. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
58%
Mindig is utáltam az irodalmat, beleképzelni idióta dolgokat abba, hogy mit gondolt 200 évvel ezelőtt a költő. Nem vagyunk a helyében, se személyét tekintve, sem pedig társadalmi helyzet és politikai befolyásoltság tekintetében. Egész egyszerűen annyi az oka az irodalom ilyen mértékű oktatásának, hogy elképesztően sok a humán beállítottságú ember, rengeteg a magyartanár.
2014. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
47%
Azért tanítják, hogy ne legyél buta...Nekem 5-ös lett, de teszem hozzá, hogy 4 év alatt mindig 3-as voltam. Nekünk jó volt a magyartanárunk és a tételcímek is. A tételek jó részére most is emlékszem. Nálunk a tanárnő az érvelést erőltette és az osztály nagy részének jó is lett, szóval a tanárnődben volt a hiba nem a tantárgyban. Ja és az érettségi 50% tudás, 50% szerencse.
2014. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is az irodalom megítélése inkább az adott tanártól függ, nem is magától a tárgytól. (Azt a fajta tanításmódot én is utáltam, hogy mire gondol a költő...) Nem haszontalan, mert az olvasással lehet fejleszteni legjobban a szókincset, a helyesírást, az alapműveltség része. Nem mellesleg ugye minden műnek van valami mondanivalója, és nagyjából ez az egyetlen olyan óra, amikor esetleg megpróbálhatnak olyan dolgokat is elmondani, amikkel az életben is találkozhatsz, pl: embertípusok vagy konfliktusok. De mondom, ez tanártól függ. Én például nem voltam a legjobb magyarból, de a tanárunk nagyon jól tartotta ettől függetlenül.
2014. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
64%
Az irodalommal való ismerkedés az önismeret megszerzésének egyik legeslegjobb módja. A kötelező olvasmányok többsége marha izgalmas, csak nem a jó életkorban kötelezők. Nem az irodalommal van gond, hanem a tanárokkal, és a módszerekkel, pl. az életrajz bemagoltatása, aminek semmi értelme, és csak megjegyzem: a középszintű érettségire nem is kell. A szóbelire se, ha a tanár tudja, hogy mik a követelmények. (Amúgy magyartanár vagyok, és szerintem elég jó. :) )
2014. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Szoktam olvasni csak nem könyveket hanem újságokat pl Szabadföld, Bors, Blikk interneten origó, hvg meg tanultam tőzsdézni akkor elég sokat olvastam internetről. Ezek is elég sok új kifejezéseket amiket nem azért nem hallottam mert már 1000 évesek hanem mert tényleg új.
2014. júl. 19. 11:32
 7/55 anonim ***** válasza:
19%
ugyanez a véleménye.Érettségim 95%-os lett,hogy semmit nem tanultam rá
2014. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
46%
véleményem *
2014. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
55%
Az csak duma, hogy nem tanultál rá
2014. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
16%
mit tanultam volna ? szövegértésre mit tanuljon az ember ? másik résznél meg imádkoztam,hogy legyen novella és lett..azt meg a hülye is megírja :)
2014. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!