Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy 50 órás közmunka szükséges a diákoknak az érettségihez?

Figyelt kérdés
Tanárnak tanulok és kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol erről. Sokat segítenétek vele.

2014. szept. 15. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
NEM KÖZMUNKA!!! A közmunka a munkanélküliek számára van kitalálva. Közösségi szolgálat! És egy órával előtted már fetették ezt a kérdést! http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..
2014. szept. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de a legtöbb helyen közmunkának van írva.
2014. szept. 16. 07:17
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Végül is tök mindegy, hogy hívjuk, a közmunkáért legalább fizetnek valamit. Ez meg ingyenmunka, amit legutoljára a rabszolgák végeztek; ha valaki nem önszántából végzi, akkor nincs miről beszélni. Semmi értelme az érettségit ilyen feltételekhez kötni, a tanulók ilyenkor ismerkednek a munka világával, és ez rögtön elveszi a motivációjukat. Ráadásul semmilyen haszna nincs sem az érettségizőre, sem a társadalomra nézve.
2014. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon nem értek egyet az előző válaszolóval. Egyrészt ez nem rabszolgamunka. Ki kötelez arra, hogy leérettségizzél! Én orvosi egyetemen tanulok, minden nyáron van gyakorlatom, a hatodik év pedig végig gyakorlat. Egy árva vasat nem kapok érte. DE sokat lehet fejlődni, szakmailag és emberileg is.

A közmunkának nem az lenne a lényege, hogy a diák dolgozzon, hanem hogy tegyen a közösségéért.

Nézegettem, hogy milyen közösségi szolgálat lehetőségek vannak. Láttam olyat, hogy segédkezés állatmenhelyen, felolvasás idős embereknek idősek otthonában, önkénteskedés árvaházban, turista utak karbantartása (festés), az iskola sportpályájának fejlesztése, iskolai rendezvények szervezése, segédkezés sportrendezvények lebonyolításában... Ezek olyan dolgok, amik igenis hasznosak a közösség számára, és az egyén számára is. Továbbá az a baj sok mai fiatallal, hogy semmi tisztelet és alázat nincs bennük, és önmagukon kívül semmi nem érdekli őket. Ez a közmunka arra is jó, hogy letörje pár embernek a szarvát. A többieknek pedig lehet nagyon kellemes élmény is, ráadásul sok élettapasztalatot lehet szerezni, meg lehet ismerkedni érdekes emberekkel, esetleg új hobbit lehet szerezni...

Én jónak tartom és támogatom a kormány ezen kezdeményezését.

2014. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy szociális munka vagy közmunka. Tehát, ha a diákoknak például be kell segíteni ételosztásnál az oké, de, ha elküldik őket télen havat lapátolni vagy most ősszel levelet összeszedni az nem oké.
2014. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*önkéntes/szociális munka (tehát rászorulók segítsége valamilyen formában)
2014. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös! Senkit nem küldenek sehova. Mindenki azt választja, vagy épp keresi magának, amit ő akar a 6-7 terület közül, és akkor, amikor ő akarja. Ez nem kényszermunkatábor.
2014. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Értelme valóban nem sok van.Ezért jó ha valaki olyan helyre tud menni ahol van protekciója(pl.nekem)Az 50 órából jó ha 5-t ledolgoztam:D A többit némi "jutalomért" cserébe beírták.
2014. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

amennyire abszurd annyira felesleges az egész.

Teljesen igaz aki azt mondta h rabszolga munka, és hogy azért találták ki, hogy ezzel is munkaerőt ( konkrétan a 8 ált. spóroljanak meg) 30 főként 1 embert jelent. ne vitatkozzatok, kiszámoltam.

Én közmunkás vagyok, de ha rajta múlna, egy vonallal a fenébe kihúznám az egészet végérvényesen.

2018. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!