Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem tudok angolul ne is...

Ha nem tudok angolul ne is menjek egyetemre?

Figyelt kérdés

Elég jó tanuló vagyok, viszont az angol nem valami erős a suliban. Kinéztem magamnak pár szakot felvin de mindegyiknél azt írják hogy: "Az idegen nyelvű szakirodalom megismeréséhez és elemzéséhez megfelelő nyelvtudással kell"

Viszont angolul nem tudok:(

Politológián, szociológián, Társadalmi tanulmányokon, Nemzetközi tanulmányokon tényleg nem lehet megmaradni nyelvtudás nélkül? Mármint legalább az elején, közbe meg tanulnék angolul.

(Esetleg ha valaki, ilyen szakra jár, írhatna egy privátot.)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 17. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Ne olvass idegen nyelvű szakirodalmat!
2014. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én pont nemzetközis vagyok, és el kell, hogy keserítselek, egy erős angol középfokú tudás nélkül már most így az első rendes héten sem lehet megmaradni. Az oké, hogy ahogy az első mondja, akkor ne olvass idegennyelvű szakirodalmat, de mikor csak az van (van ilyen tárgyam, nem egy), valamint van olyan oktatóm, aki rengeteg angol idézettel tűzdeli tele az előadást (hogy szokjuk a szakszavakat), akkor nem nagyon tudsz mit csinálni. Főleg ezen a szakon, ahol a diplomáig kb. elvárt a folyékony, "szakszavas" majdnem anyanyelvi nyelvtudás. Meg hát ugye nálunk két középfok is kell (szaknyelvi meg sima), és ezek még jobb, ha nem is angol nyelvvizsgák, mert az angol az egyszerűen annyira alap, mint az anyanyelved ebben a világban.
2014. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Mennyi időd van az egyetemig? Egy év alatt simán nagyon jó szinte lehet jönni angolból, ha teszel érte.
2014. szept. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Társadalmi tanulmányokon első két évben angol egy szál se, szerintem szociológián se, mert az eléggé hasonló.
2014. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvhez kb. köze nincs karra jártam, mégis volt olyan tanár, aki félig idegen nyelven tartotta az előadást vagy ha referátumot kellett tartani, akkor angol/német volt a megadott szakirodalom, természetesen direkt olyan művek, amik nem jelentek meg magyar fordításban. Sőt, volt olyan, hogy az írásbeli vizsga volt tele angol kifejezésekkel és a tanárt nem érdekelte, hogy van aki egyáltalán nem tud angolul.
2014. szept. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nemzetközi tanulmányoknak már a neve sugallja, hogy kéne a nyelvtudás. Amúgy nem akkora gond, ha úgy mész egyetemre, hogy nincs megfelelő angol nyelvtudásosm csak akkor jól válassz szakot (gazdaságtudományit pl nem ajánlom, de egy múszaki pályánál az első pár szemeszterben simán megúszod, a felsoroltakból szoc. biztos nem kell annyira nagyon tudni kapásból az angolt).

Amúgy sok helyen van lehetőség nyelvi kurzus felvenni az egyetemen (nézd meg a mintatervet az adott sulinál, és ha van a mintatervben kötelezú szakmai angol arra ne menj, mert azt komolyan bevasalják és az elejétől bombáznak olyan kifejezésekkel amiket magyarul se hallotál még).

Én gazdaságis szakon vagyok, nagyon sok ajánlott szakirodalom van angolul, néhány óránál mondják angolul a kulcsszavakat a tanárok, ami mondjuk a németesekkel szemben nem fair. Szóval jó lenne ha minnél jobban megtanulnál angolul (még úgyis min. 1 éved van), mert a szakirodalom amiket ajánlanak főleg a késöbbiekre mondják. vagyis a tantárgyat a magyar szakirodalommal is meg lehet csinálni, viszont majd a diplomához kell angol forrás is.

Eléggé kusza amit írtam de már kissé fáradt vagyok. A lényed: még van idód, ess neki az angol tanulásnak és ne a nemzetközi tan.ra menj (meg nyilván ne anglisztikára :) )

2014. szept. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elte szociológián 2 nyelvvizsga nélkül ki sem adják a diplomát (igaz, az egyik elég ha alap).

Idegen nyelvű órát választhatóan lehet felvenni, egyedül a szakszövegolvasás ami kötelező, ehhez nem muszáj angol, németül és franciául is indultak kurzusok. Szerintem nem is kell hozzá középnél magasabb tudás, lényegében eredeti nyelvű szakirodalmat kell szótárral fordítani, talán azért jó minél több szót ismerni, hogy a vizsgán ne a lapozgatással menjen el az idő. Magunktól nem kellett mondatokat összerakni, tehát a nyelvtan nem olyan fontos.

Nemzetközin komolyan vették a nyelvet, ahogy írták, ott már a szak nevében is benne van.

Mondjuk ha ezekkel a diplomákkal valamit szeretnél kezdeni, jó ha mellette 1-2 nyelvet jól beszélsz - ma már mérnökként se állnak szóba veled, ha nem tudsz tárgyalni a külföldiekkel.

2014. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Minden nemzet a saját nyelvén lett tudós, idegenen sohasem" - Bessenyei György


200 év elteltével még mindig aktuális lehet az idézet. A nyelvtudás már valóban egyfajta alap műveltség, főként ha diplomázni akarsz. De az idegen nyelvű szakirodalomnak sosem fogod akkora hasznát venni, mint a magyarnak. Tapasztalat.

2014. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!